Aino Masters GP võitja on Madis Morna Herbertil

Madis Morna ja Herbert Foto: Aino Masters

13-16. oktoobril peeti Soomes Järvenpääl CSI2* tasemel rahvusvaheline võistlus takistussõidus. Kohal olid Eesti ja Soome parimad ning ka üks Rootsi esindaja, kes küll resideerub juba aastaid Soomes. Eestlastele tuli mitmeid auhinnalisi kohti ning kirsiks tordil ka GP võit.

Kui Tallinn Horse Showl jäi võit eestlastele napilt kättesaamatuks ja see läks Soome, siis Aino Mastersil oli  GP 145cm kõrgustel takistustel ainus topelt 0 Madis Morna Herbertil. Esimese vooru läbis puhtalt 13 paari, kellest 12 pääsesid edasi teise vooru. Kahjuks kõige aeglasem puhas sooritus jäi napilt teise vooru ukse taha. Eestlastest läbisid esimese vooru vigadeta Paul-Richard Argus, Oliver Karma, Madis Morna, Mia Marleen Lanno ja Katrin Pill. Ainsad, kes suutsid mõlemad voorud puhtalt läbida, olid Madis ja Herbert. Teiseks tulid igapäevaselt Hollandis treenivad Jasmin Seppälä ja Florijn W (0-1) ja kolmandaks Tallinna maailmakarika võitjad Janna Jensen ja Hamont (0-4).

Lisaks Mornale olid GP-s auhinnalistel kohtadel veel Paul-Richard Argus ja Jay-Z Bee (4.), Mia Marleen Lanno Haloubetil (6.), Oliver Karma Hangstone’il (10.) ja Katrin Pill Jelena G-l (12.).

Lisaks GP võidule saavutasid eestlased veel mitmeid võite. Neljapäeval võidutsesid Berit Lehtsaar ja Calinda noorte hobuste sõidus ja Paul Argus Jay-Z Beel 140cm kaheosalises sõidus. Reedel kordasid Paul ja Jay-z Bee oma võitu 140cm kiirus-puhtus sõidus, kus Rein Pill Sloopy Z-il saavutas 4. koha.

Laupäev oli eestlastel ehk kõige tagasihoidlikum saak auhindadest, kui tavasõitudes oli esimese kuue hulgas vaid 135cm kiirus-puhtus sõidus 4. koha saavutanud Berit Lehtsaar ja Solei Solei. Õhtul peetud Mastersi sõidus saavutas eestlastest kõrgeima tulemuse Madis Morna Galatejsil (3.) ning 6. koha Rein Pill ja Jambville. Viimasel võistluspäeval võtsid eestlased 130 ümberhüpetele sõidus kolmikvõidu. Berit Lehtsaar Solei Soleil oli kiireim ümberhüptel, Grete Veske Basicul teine ning Rein Pill Sloopy Zil kolmas. 140cm kiirussõidus saavutas läbi võistluse stabiilseid sõite teinud Grete Veske Graalil neljanda koha. Noorte hobuste sõidus olid autasustamisel Paul-Richard Argus Viggo S (4.), Romi Emily Roomet Vesta Z-il (5.) ja Jessica Raide Karlandal (6.).

Sellel nädalal liiguvad Soome maailma tippratsanikud kui Helsingi Jäähallis peetakse traditsiooniline Helsinki Horse Show. Eestlastest osalevad seal Paul Argus, Dina Ellermann, Margareth Eikner ning loodetavasti ka hetkel veel ootejärjekorras olev Madis Morna.

Comments are closed.