Aktiivsed koolisõidu harrastajad korraldavad endale ise karikasarja

Sügisel mõtlesid neli koolisõidu harrastajat, et võistlemisvõimalusi on kalenderplaanis väheseks jäänud. Nii mõeldigi, et võiks korraldada endale ise karikasarja. Mõeldud tehtud. Esimene sarja võistlus peetigi edukalt möödunud nädalavahetusel Rahulas.

Harrastajate Karikas Koolisõidus on tehtud eesmärgiga julgustada harrastusratsutajaid võistlustel osalema. „Sarja mõte oli tuua rohkem harrastajaid võistlema ja anda võimalus siseneda harrastussporti ka nendele, kellele L tase ei ole jõukohane. Rahula etapi osalejate rohkust arvesse võttes sai eesmärk igati täidetud,“ sõnas üks korraldajatest ja aktiivgrupi liige Eliis Pääsuke. „Järgmisele etapile ootame veel rohkem esimese astme (ABC) sõitjaid ja tahaksin siinkohal julgustada sarjas osalema ka ratsakoole. Järgmisel etapil plaanime ABC klassis anda välja eriauhinna just parimale ratsakooli paarile,“ lisas Eliis.

ABC skeemi võitjad koos Eva-Maria Vint-Warmingtoniga.

Harrastussportlane Merike Varusk, kel õnnestus koos hobusega Domino võtta esimese etapi võit ABC1 skeemis (73,929%), soovitab sarja kõikidele harrastajatele. „Väga hea meel on, et üle pika aja saavad harrastajad võimaluse omavahel mõõtu võtta ja lausa viie etapiga karikasarjas. Soovitan soojalt osa võtta, sest skeemide raskusastmeid on tõesti igale tasemele.” Ta lisab, et pole just palju võimalusi vähese kogemusega harrastusratsanikule ja hobusele alustada hästi lihtsast skeemist. “Niiet, kallid harrastajad, tulge aga põõsast välja skeemitama!“ ütles Merike. Samuti soovib ta osalejate poolt tänada harrastajate karikasarja algatanud ning eestvedavat aktiivgruppi koosseisus Eliis Pääsuke, Marietta Valle, Jekaterina Rastoštšenkova ja Jevgenia Kask Savchenko.

Rahula etapi skeemi A2 võitsid Kristina Lätti ja Fulinde D.V. (73,187%), skeemis LK1 võitsid sõidu Marit Poltimäe Lehitka (73,269%).

A2 skeemi võitjad autasustamisel.

LK1 skeemi võitjad koos Dina Ellermanniga. Foto: Eva-Maria Vint-Warmingotn

Karikasarja järgmine etapp toimub 05.05 Piira tallis.

Karikasarja juhend

Comments are closed.