Baltimor ja Fatas Zanzibaar läbisid edukalt veterinaarkontrolli ja startisid MM-il

Eile möödus Šamorinis, Slovakkias taas üks tegus ja kuum päev, mille peasündmuseks oli loomulikult võistluseelne veterinaarülevaatus, kust meie kaks hobust Baltimor ja Fatas Zanzibaar said kenasti läbi. Täna hommikul starditi peaasjalikult Doonau kaldal kulgeval 160 km pikkusel MM rajal.

Veterinaarülevaatusele lisaks tuli ratsanikel käia end kaalumas, sest sportlase kaal ei tohi koos sadulaga olla vähem kui 75 kg. Teades, kui õbluke on meie Kairit, siis on sportlase kaalumisele eelneval toitumisel päris suur roll – paar kilo tuli kuskilt kiiresti juurde hankida, mis ka õnnestus, ning nüüd on mõlemad meie paarid võistluseks absoluutselt valmis.

e90p5873

Meie peale veterinaarkontrolli edukat läbimist. Foto: Külli Tedre

Kui veel paar päeva tagasi oli kõige suuremaks hirmuks kõrvetav kuumus, siis varahommikuks lubatakse suuri vihmahoogusid ja täiesti mõistlikku, Eesti suvele omast leiget temperatuuri.

MM-il stardib 136 võistluspaari 46 riigist. Tiitlikaitsjaks on Hamdan Bin Mohd Al Maktoum Araabia Ühendemiraatidest, võistkondlikult Hispaania. Võistlustules on mitmeid meile tuntud ja Eestis võistelnud sportlasi, samuti selle ala maailma tipud. Eestlaste jaoks on kahe endaja osalemine esmakordne.
Jälgige võistluse infot: http://www.wech2016.com/

Comments are closed.