Berit Lehtsaar tuli juuniorite sisemeistriks takistussõidus (video)

Päikeselisel pühadeajal peetakse Ruilas sellekevadised viimased takistussõidu sisemeistrivõistlused. Juunioride sisemeistritiitli võitis laupäeval Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei. Pühapäeval selguvad poniklassi sisemeistrid.

Berit Lehtsaar ja Solei Solei Ruilas. Foto: Celin Lannusalu

Rajameister Maarja Berkmannile osutus juuniorite SMV radade koostamine parajaks peavaluks. Ratsanike ja hobuste tase oli üsna erinev, mõni paar läbis 125 cm raja mängleva kergusega, mõni aga tundis ennast üsna ebakindlalt. Võtjate vooruga sõitu alustas 25 võistluspaari. Lehtsaar (Tartu Ratsakool, treener Meeli Lehtsaar) oli stardis kolme hobusega, kellega pääses edasi ka võitjate vooru. Lisaks temale sõitis puhtalt veel 7 paari, kes said samuti võimaluse teises voorus medalitele võistelda.

Võtjate voorus võeti kiirused üles. Kiireima aja puhta sõidu juures tegid Lehtsaar ja Solei Solei. Oma teise hobuse Stannusega tuli Berit sõidu arvestuses teiseks ja kolmanda ratsu B C Qastaniaga neljandaks. Beriti kolmikvõitu segas Elizabeth Põder (RK Ruila Tall, treener Tiit Kivisild) hobusel Piccolina, kes saavutas südika sõiduga sõidu arvestuses kolmanda koha ja sellega ka SMV hõbemedali. Sandra Vatter (Vändra RSK, treener Andres Udeküll) ja Little John tulid pronksile.

Juuniorite esikolmik: Vatter (pronks), Lehtsaar (kuld), Põder (hõbe). Foto: Celin Lannusalu

Kui U25 klassis libises võit Beritil napilt käest, siis oli nüüd õnn tema poolel. „Täna tulin ikka hea tundega starti. Mul oli kolme hobusega võimalusega rada läbi sõita ja teise vooru oli nii hea minna.“ Võitja sõnul oli veidi keeruline tulla väliplatsilt uuesti tagasi sisetingimustesse võistlema, kus on vähem ruumi, kuid hobused tulid sellega siiski hästi toime.

Berit Lehtsaar ja Solei Solei. Foto: Celin Lannusalu

Viimased sisemeistrivõistluste medalikomplektid jagatakse homme välja poniratsanikele. Võistlus algab Ruilas kell 10.00.

Tulemused

Comments are closed.