Cavalor Baltic Summer Cupi esimesel päeval tegi puhta töö Kullo Kender (video)

Baltimaade üks suurimaid suviseid ratsaspordivõistlusi Cavalor Baltic Summer Cup 2016 sai täna Ruilas avastardi. Kavas olid takistussõidu võistlusklassid, kus nii Väikese, Keskmise kui Suure Ringi sõidus võttis võidu Kullo Kender. Homme tehakse esimesed stardid ka koolisõidus.

Päikesepaistelises Ruilas valitses täna positiivne meeleolu. Bulgaaria rajameistri Teodor Sheytanovi ehitatud parkuurid said tänastelt võitjatel kiita. Erandiks polnud ka 140 cm kahefaasiline Suure Ringi rada, kus starti asus 24 võistluspaari Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Kullo Kender asus siin starti hobusel Acer. Päris mitu latti kolises ja kõikus üsna tugevalt, kuid maha ei kukkunud neist ükski. „Täna tõesti õnnestus kõik, eriti viimases sõidus, kus oli õnne ka, sest kõik ei tulnud päris nii välja nagu oleks pidanud,“ lausus võitja. Ka hobuste kohta jagus tal kiidusõnu. „Hobused on praegu väga heas vormis, mida nad tõestasid ka eelmisel nädalal Soomes, kuid siis ei olnud meil üldse õnne,“ lisas sportlane.

Kullole järgnesid teisel kohal Ebbe-Liisa Sõnajalg Troojal ja kolmandana Andres Udeküll Henriettal.

Keskmise Ringi 130 cm kõrgune parkuur oli samuti kahefaasiline. Üsna viimaste seas startinud Kullo Kender ja kogenud Astrid L tegid puhta sõidu ja kiire aja, mida viimastel sõitjatel enam lüüa ei õnnestunud. Nii oli Kullo esimene, teise tulemuse sai kirja Katrin Pill Carlottal ning kolmanda koha saavutas Susan Kaleta hobusel Aga Flamenco Von Feicht.

Väike Ring sõideti kõrgusel 120 cm puhtusele ja kiirusele. Selle võitis kahe sekundilise edumaaga Kertu Klettenbergi ja D.Lady ees Kullo Kender jällegi Astrid L-l. Kolmanda koha saavutas Leedu sportlane Erlandas Mikenas hobusel Concordia.

Cavalor Baltic Summer Cupi esimene päev algas U25 võistlusklassiga, kus oli üles pandud 125 cm kõrguste takistustega kahefaasiline parkuur. 25 võistluspaari seast jõudis II faasi 13, mille läbis ülikiirelt ja puhtalt Matas Petraitis (LTU) hobusel Daliante M. 4 sekundit temast tahapoole jäi Helen Rätsepp hobusel Calderon ning kolmandale kohale sõitis end soomlanna Pinja Lain hobusel A Relius.

Rõõmsameelne Matas Petraitis rõõmustas selle võistluse esimese võidu üle.  „Rada oli väga hea, teises faasis oli võimalus pöördeid teha ja riske võtta, mida ka tegin – ja see tõi võidu,“ lausus võitja. Võiduhobune, 8-aastane mära Daliante M, kuulub tegelikult tema vennale Kristupasele. „Võtsin venna hobuse siia, et talle võistluskogemust anda,“ lisas Matas.

Parima eestlasena lõpetanud Helen Rätsepp sõnas oma soorituse kommentaariks, et jäi väga rahule.  „Esimese päeva kohta oli väga tehniline rada ja siin oli paar komistuskivi, mis konkurentidele ka saatuslikuks said. Mul endal õnnestus aga sõita täna selle strateegia järgi, nagu algselt plaanisin ja kõik klappis imeliselt. Kaasa aitas ka hobuse hea vorm,“ rõõmustas Helen.

6-7-aastaste hobuste sõit toimus kõrgusel 125/130 cm. Siin läks kaksikvõit Lätti. Ilusa sõiduga tuli esikohale Laura Penele hobusel Flipperboy ning teiseks tuli Girts Bricis hobusel Berlini. Parima eestlasena oli kolmas Hanno Ellermann 6-aastasel Jacoba Stud Fumosal.

Laura Penelel jagus samuti kiidusõnu rajameistrile. „Parkuur oli väga hea, viimasel takistusel eksisid paljud, kuid minu hobune oli seal väga ettevaatlik ja meil õnnestus see puhtalt ületada.“ Oma hobuse kohta ütles ta,  et ta väga kiire ja veidi hull. „Flipperboyl oli väga hea meel selle üle, et sai II faasis nii kihutada,“ naeris Laura. Läti sportlane on Eesti publikule juba hästi tuttav. „Käin Ruilas igal aastal ja mulle meeldib väga see koht ning siinne võistluste korraldus. Tulen siia alati väga hea meelega tagasi,“ kiitis võitja.

Kolmandana lõpetanud Hanno Ellermann oli selle sõidu parim eestlane ja sõnas samuti, et noorte hobuste parkuur oli hästi üles ehitatud. „Mul on väga hea meel siin võistelda, sest tingimused on head. Kuigi olen nende hobustega, kes mul hetkel on, veel vähe sõitnud, tahaks ikkagi konkurentsis olla ja see mul ka täna õnnestus,“ ütles Hanno.

Võistlused jätkuvad homme, kui lisaks takistussõidule on kavas ka koolisõidu Väike Ring ning maailmakarika etapi kvalifikatsioonvõistlus.