Eeloleval nädalavahetusel selguvad Eesti meistrid takistus- ja koolisõidus

Ruila ratsakeskusesse kogunevad sel nädalalõpul parimad Eesti takistus- ja koolisõitjad, et selgitada välja nende ratsaalade kõikide vanuseklasside Eesti meistrid. Reedesest ja pühapäevast võistluspäevast näeb ülekannet Postimehe veebis.

Meistrid selguvad kahevoorulise võistluse tulemusena. Takistussõidu kompleksarvestuse parimad selgitatakse vastavalt esimese päeva kohapunktide ja teise päeva karistuspunktide summale. Võrdse tulemuse korral loeb parem tulemus teisel päeval. Koolisõidus konverteeritakse osavõistluste protsendid punktideks 1:1 ning liidetakse kompleksarvestuses. Võitjaks on suurima summa saanud võistleja. Võrdse summa korral annab paremuse kõrgem tagajärg teisel osavõistlusel.

@ CDI-W & Noorhobuste Tsempionaat Koolisoidus, 31.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Dina Ellermann asub meistritiitlit kaitsma laupäeval, kui peetakse esimene osavõistlus. Foto: Külli Tedre

Neljapäeval ja reedel toimuvad takistussõidus väikeste ja suurte ponide, laste ja juunioride ning koolisõidus poniratsanike ja juunioride osavõistlused. Lisaks selguvad koolisõidus lasteklassi meistrid, aga kuna tegemist pole vanuseklassi põhise tiitlivõistlusega, siis seal Eesti meistri tiitlit välja ei anta. Medalid antakse välja reedel, mil on võistlusest ka otseülekanne Postimehe veebi.

Laupäeval ja pühapäeval toimuvad noorte ja seenioride klassi osavõistlused, kus medalisaajad selguvad pühapäeval. Pühapäevasest võistlusest on samuti võimalik osa saada Postimehe veebis. Lisaks selguvad parimad mõlema ala harrastajate seas. Ka siin ei anta välja Eesti meistri tiitlit, kuna tegemist pole vanuseklassi põhise tiitlivõistlusega.

Urmas Raag ja Carlos_foto_Celin Lannusalu

Urmas Raag ja Carlos. Foto: Celin Lannusalu

Seenioride koolisõit, kus tiitlit kaitsevad Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel, algab pühapäeval 11.20. Ellermannile pakuvad konkurentsi Age Luha, Diana Pruks, Getter Kangur, Grete Hussar ja Heli Hussar. Takistussõidu põnevam osa algab 16.00. Tiitli eest asuvad muuhulgas võistlustulle Gunnar Klettenberg, Tiit Kivisild, Rein Pill, Kertu Klettenberg, Katrin Pill, Hanno Ellermann ja eelmise aasta Eesti meister Urmas Raag.

Täpsem ajakava ja info ning samuti stardijärjekorrad ja tulemused on leitavad SIIN LEHEL

Comments are closed.