Eeloleval nädalavahetusel selguvad ratsaspordi Eesti meistrid kolmel alal

Ratsasportlaste ja fännide jaoks on augusti esimene nädalavahetus pingeline. Nimelt selguvad eeloleval nädalavahetusel Eesti meistrid koolisõidus, kolmevõistluses ja kestvusratsutamises.

Laupäeval saavad medalid kaela kestvusratsutamise seeniorid ja noored. Sportlased veedavad pingelise võistluspäeva Kõrvemaa kaunitel, kuid nõudlikel radadel. Seekord mullune seeniorite võitja Kairit Järv tiitlit kaitsma ei tule, sest suundub võistlema Euroopasse. Oodata on siiski põnevat võistlust, sest stardis on hakkajad noored, kes kõik endale meistritiitlit ihkavad.

Kairit Järv tuli Eesti meistriks 2019. a. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kolmevõistlejad stardivad Kose võistlusrajal laupäeval, kui loodetakse kirja saada hea tulemus koolisõidus ja takistussõidus. Meister selgub pühapäeval peale krossi läbimist. Stardis on selle ala raskekahurvägi Erkki Hõim ja Ervi Kaasiku, samuti Jaagup Kallas ja Aldo Kanepi, kellele pakuvad konkurentsi noorema põlve sportlased.

Luise Vevers ja Ruudi tulid kolmevõistluse Eesti meistriks 2019. a. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Koolisõitjad kogunevad Perilasse, kus medalid jagatakse välja kõikides vanuseklassides. Koolisõidu esimesed osavõistlused peetakse laupäeval ja teised osavõistlused pühapäeval. Stardis on meie nimekad Dina Ellermann, Marika Vunder, Getter Kangur, Helena Kaal, Rose Marie Skjoldby jt.

Dina Ellermann ja Donna Anna on stardis ka tänavu. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Hoiame teid võistlustega kursis ratsaliidu sotsiaalmeedia lehtedel!

Comments are closed.