Eesti kolmevõistlejad jätkavad Sopotis võistlemist

Tekst ja fotod Elin Jalakas

Kui möödunud nädalavahetusel võttis Poolas Sopotis võistlustest osa kokku kümme Eesti kolmevõistluspaari, siis seekord on kokku üheksa.

Rahvuslikus CNC-L (CNC-100) võistlusklassis osaleb Veiko Uuk hobusel Beiton ning nagu rahvuslikule klassile kohane, on tänaseks juba läbitud nii koolisõit kui takistussõit. Paari tulemus peale kahte ala on 52,2 miinuspunkti ning 32. koht 36 võistleja seas.

Rahvuslikus CNC-P (CNC-105) klassis, kus võistlejaid kokku 29, on sel korral osalemas eelmisel nädalal CNC-L klassis kümnenda auhinnalise koha saavutanud Kati Sõer ja A Marina ning sel nädalal eestlastega ühinenud Anni Liis Hoop hobusel Zinga Zanga. Anni Liis ja Zinga Zanga asuvad peale kahte ala 17. ning Kati ja A Marina 27. kohal.

Rahvusvahelistes võistlusklassides on seekord rohkem eestlastest osavõtjaid, kui möödunud nädalal. CCI1* taseme kolmevõistluses on 29 võistleja seas Erkki Hõim hobusel Cadmium, kes peale tänast ratsastust asub 37 miinuspunktiga 17. positsioonil. Kuna tegemist on pika ühe tärni võistlusklassiga, siis nende kross leiab aset laupäeval ning võistlusala lõpetatakse takistussõiduga pühapäeval.

Erkki Hõim ja Cadmium sooritamas CCI1* skeemi

Klassis CIC1* on kokku neli meie võistluspaari, kus oma debüüti rahvusvahelisel tasemel on tegemas ka eelmise nädalavahetuse CNC-P klassi võitjad Kaire Kalm ja B Cavalier. Nende hetkeline skoor peale kahte ala on 41,3 miinuspunkti ning 13. koht. Samas klassis osaleb veel ka Katriin Sild hobustega A Maretta ning Lexica, vastavalt 52,9 miinusega 19. ja 57,5 miinusega 20. kohal. Veiko Uuk hobusel V Zeichell asub 78,5 miinuspunktiga 23. positsioonil. Võistlejaid selles klassis kokku on 24.

Esimest korda võtavad Katriin Sild ja Aspirin osa ka CIC2* tasemel rahvusvahelisest kolmevõistlusest ning võib öelda, et paar on siiani teinud väga tubli tulemuse, olles 45,3 miinuspunktiga 19. kohal 30 võistleja seas.

Katriin Sild ja Aspirin CIC2* takistussõidus

Kuna meie FEI Solidarity projekti peatreener Lars Christensson (SWE) on samuti Sopotis kohapeal, täites rajameistri rolli, siis on meie noored kolmevõistlejad temalt siin olles jooksvalt ka palju abi saanud. Kolmapäeval viis Lars Kati ja Katriiniga läbi hüppetreeningu Sopoti maneežis ning täna abistas neid takistussõidu soojendusel.Ta on jätkuvalt väga positiivne nii kõigi eestlaste kui ka meie noorte osas ning kiidab, et meie kolmevõistlejate ühte hoidmine paistab kaugele silma.

Lars Christensson (SWE) jagamas nõuandeid enne takistussõitu

Tublid kaasaelajad tribüünil

Kõik võistluste tulemused on leitavad siit: https://zawodykonne.com/zawody/45/tour/128

 

Comments are closed.