Eesti koolisõidu tippudel oli edukas nädalavahetus

Sel nädalalõpul võistles kaksteist meie sportlast Ypäjäl rahvusvahelisel koolisõiduvõistlusel, tuues koju ka auhinnalisi kohti. Kahe võiduga naaseb Soomest värske kahekordne sisemeister Maria Mägi. Grete Ayache täitis Itaalias esimese EM-i kvalifikatsiooni.

Ypäjäl peeti CDI3*

Eriti tubli oli Soomes Maria Mägi, kes võistles hobusel Shampagna ning võitis mõlemad lasteklassi skeemid, kus osales kokku 7 võistluspaari. Maria tulemuseks oli reedel 69,167% ja laupäeval 68,679%. Laupäevases lasteklassis oli viiendal auhinnalisel kohal Kenry Kikkas ponil Coad Hill Happy (65,107%).

Maria Mägi ja Shampagna koos treenerite Alla ja Dinaga. Foto: erakogu

GP klassides tegi parimad tulemused Dina Ellermann, kes tuli laupäeval viiendale auhinnalisele kohale hobusel Landy’s Akvarel tulemusega 65,630%, ning oli pühapäeval muusikalises vabakavas samuti viiendal kohal, kuid seda Donna Annaga, ja nende tulemuseks oli 68,675%.

Juunioride klassis tuli parima eestlasena mõlemal päeval kolmandale kohale 12 osaleja seas Rose Marie Skjoldby Rosinantel, kui skooris reedel 66,869% ja laupäeval 67,353%. Laupäeval jõudsid viiendale auhinnalisele kohale ka Helena Kaal ja Cassander, kelle tulemuseks oli 66,471%.

Helena, Roosi ja Kenry ning Rosinante. Foto: erakogu

 

Grete Ayache võistles Itaalias

Itaalias oli võistlustules Grete Ayache. Ornago CDI3* võistluse GP-skeemis tegid Grete ja Eleito Da Ferraria tulemuseks 66,565% ning Farao Da Raiaga saadi 64,304%. Parima tulemuse, 70,652%, tegid siin Astrid Neumayer (AUT) hobusel Sir Simon 12. Järgmisel päeval toimunud GP Specialis said Grete ja Farao tulemuseks 66,277%.

GP vabakavas saavutas Grete Eleitoga tulemuseks 67,950%. Sõidu võitis Morgan Barbançon (FRA) hobusel Black Pearl tulemusega 71,025%.

Grete sõnas, et tema kaks noort GP hobust muutuvad iga võistlusega paremaks. “GP’s oli Eleito tubli ja täitis oma esimese EM-i normatiivi. Faraoga tuli sisse palju noore hobuse vigu. Laupäevases Specialis oli Farao juba palju parem. Eleito oli pühapäevases vabakavas viiendal kohal, kuigi galopis tuli meil sisse paar suurt apsakat.” Sportlane lisas, et ühelt poolt on ta oma noorte partneritega väga rahul, sest nad ei kaota võistlusmelus pead ja on keskendunud. Teiselt poolt, möönab ta, on asi väga kaugel veel sellistest tulemustest, mida need hobused võiksid tulevikus saavutada. “Palju tööd on veel teha,” ütles Grete.

https://www.facebook.com/grete.barake/videos/10216083096884380/

 

Comments are closed.