Eesti meister seenioride ratsutamise kolmevõistluses on Erkki Hõim hobusel Cadmium (videointervjuu)

Järvamaal Koordi tallis peetud seenioride klassi ratsutamise kolmevõistluse Eesti meistrivõistlustel kaitses tiitlit Erkki Hõim hobusel Cadmium, kes suutsid ka tänavu võita kuldmedali.

Hõimu tulemuseks oli kolme ala – koolisõidu, takistussõidu ja maastikukrossi – peale  kokku 53,6 miinuspunkti, saavutades sellega napilt võidu koduradadel võistelnud hõbemedali omaniku Vilvi Laaneti ees, kes meistrivõistluste arvestuses osales hobusega Well Timed. Laaneti tulemuseks jäi 54,9 miinuspunkti. Pronksi saavutas Ervi Kaasiku hobusel Cendoria S tulemusega 63,3 miinuspunkti.

IMG_7769-1

Erkki Hõim ja Cadmium kaitsest edukalt tiitlit. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Tänavune võistlus oli üsna pingeline ning punktide vahed väga väikesed. Võistlus algas reedel koolisõiduga, kus juhtima asusid Laanet ja Well Timed. Laupäeval sõideti takistussõit, peale mida võtsid juhtpositsiooni Hõim ja Cadmium. Krossil koguti küll 5,2 miinuspunkti ületatud normiaja eest, kuid see ei ohustanud nende kuldmedalit.

Erkki oli võidu loomulikult väga õnnelik, eriti seepärast, et tal õnnestus võita meistritiitel juba teist aastat järjest. Oma eelmise aasta võitu pidas ta kergemaks, sest tänavu olid punktivahed väga väikesed ja pingutada tuli kõvast.

IMG_8130-1

Selline vahva medalikolmik: Erkki Hõim (kuld), Vilvi Laanet (hõbe) ja Ervi Kaasiku (pronks). Foto: Merike Udrik-Õispuu

Välja anti ka Koordi Karikas 2016,  mis läks Karl Robert Valkile hobusel Parade La Vallee.

IMG_8106-karl

Karl Robert Valk – tänavune Koordi Karika võitja. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kross on Postimehes järelvaadatav

Comments are closed.