Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri pöördumine ratsaspordi kogukonna poole

Kallis ratsaspordirahvas!

Ratsaspordi kogukond ja kogu meie majandusharu on sunnitud peale koroonaviiruse puhangu algust kohanema täiesti uue rutiiniga.

Olukord on kõigile meile raske ja hirmuäratav, tulevik teadmata ning pole õrna aimugi, millal see kõik läbi saab. Hetkel aga ei jää meil muud üle, kui  hoida pea selge, vaikselt oodata ja karantiini pidada. Sellega anname maailmale oma panuse viirusest vabanemiseks. Pigem paar kuud kannatust, kui pikka aega kestev kriis.

Kõigil meil on hetkel väga keeruline, nii ratsakoolide pidajatel, hobusekasvatajatel kui ka sportlastel. Raskustele vaatamata on siiski olulisim järgida eriolukorra reegleid ja hoida inimesi, kes igapäevaselt hobuste eest hoolt kandma peavad. Kui on võimalik tööd tallides organiseerida nii, et inimesed kokku ei puutuks, palun tehke seda! Ka kriisiolukorras on meie kõigi esimene prioriteet hobused ja nende heaolu.

Meie majandusharus töötab palju inimesi, kes on oma igapäevase töö ja ratsaspordi fanaatikud. Kutsun üles kõiki koos võitlema selle nimel, et meie sport taas jalule saaks. Me jagame ratsaliidu kodulehel jooksvalt vajalikku infot, tegeleme küsimustele vastamisega ja võimalike probleemide lahendamisega.

Tahan lõpetada väikese positiivse noodiga. Võrreldes paljude teiste aladega oleme me mingis mõttes isegi heas positsioonis. Oleme küll kodus „luku taga“, aga saame koos hobustega ikkagi olemist nautida!

Soovin teile kõigile tervist ja kannatlikku meelt!

Riina Pill
Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär

Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Comments are closed.