Eesti takistussõidule annab hoogu juurde pikaajaline FEI Solidarity projekt

Tänavu suvel esitas Eesti Ratsaspordi Liit FEI-le projekti, mille eesmärgiks oli taotleda raha takistussõidu arendamiseks sarnaselt FEI Solidarity projektidele koolisõidus ja kolmevõistluses, mis juba rakendunud. Projekt nimega „Young Jumping Talents Project“ sai FEI poolt heakskiidu ja selle tarbeks eraldatakse ratsaliidule 30 000 CHF projekti läbiviimiseks aastatel 2018-2020.

Projekti eesmärgiks on luua ja sisse töötada toimiv treeningsüsteem takistussõidu sportlastele ja organiseerida treeninglaagreid ning võistluseid noortele andekatele ratsanikele. Põhieesmärk on toetada noori sportlaseid, et nende treeningud muutuksid efektiivsemaks ja tulemused võistlustel edukamaks.

Projekt annaks ka ratsaliidule kogemust, kuidas arendada pikaajalise mõjuga treeningprojekti ja lisaks soovib alaliit pakkuda veelgi kvaliteetsemat teenust sportlastele. Projekti autoriteks on Riina ja Katrin Pill, kelle sõnul on väga vaja harida just noori sportlaseid, et meil oleks vanade tegijate kõrvale ka uus põlvkond peale kasvamas. „Vajalike näidiste ja õppematerjalide koostamisega ning regulaarsete treeninglaagrite korraldamisega on võimalik noori rohkem kaasata ratsaliidu tegemistesse ja nii on tulevikus koostöö nendega sujuvam,“ ütles Eesti Ratsaspordi Liidu spordidirektor Riina Pill.

Projekti oleks kaasatud nii sportlased, kui nende treenerid ja vanemad. Projekti raames korraldatakse regulaarselt treeninglaagreid ja kohtumisi, kord aastas on planeeritud teha kokkusaamine hindamaks projekti edusamme ja seadmaks paika järgmise aasta eesmärke. Projektis saaksid osaleda kuni 10 noort ratsanikku, lisaks oleks 10-15 ratsanikul võimalik osa võtta toimuvatest treeninglaagritest. Projekti on kaasatud ka Eesti ratsaspordi ametnikud ja treenerid.

Comments are closed.