Eesti takistussõitjad saavutasid sel nädalavahetusel Euroopas toimunud võistlustel häid tulemusi

Sellel nädalavahetusel võistlesid eestlased mitmetel rahvusvahelistel võistlustel erinevates Euroopa riikides ja olid korduvalt auhinnalistel kohtadel.

Juba kolmandat nädalavahetust Leedus toimunud takistussõidu võistlusel Horsemarket Equestrian Spring Tour võistles Eestist kokku 19 sportlast 24 hobusel.

Fotod: Horsemarket

Nädalavahetuse parima tulemuse sõitis välja Ivo Ots hobusel Candour Esqui, võites pühapäeval CSI1* grand prix 135 cm kõrgusel. Samas sõidus tulid neljandaks Jesicca Raide hobusel Highscore B ja viiendaks  Janely Saare hobusel Ilsonne V Bareelhof. Jessica ja Highscore B tulid neljandaks ka laupäeval toimunud sõidus kõrgusel 130 cm ning neljapäeval parkuurides kõrgusel 120 cm ja 130 cm. Pühapäeva teisest sõidust kõrgusel 125 cm tulid kolmandaks Katariina Tomann ja Dexter.

Ka reedene võistluspäev oli eestlastele edukas, mil Emily-Loore Vabaoja saavutas hobusel Raven 120 cm sõidus teise koha, Hanna-Marie Vabaoja ja Golden Grace K kolmanda ning Katariina Tomann ja Dexter viienda koha.

Lisaks olid ka rahvuslikes sõitudes eestlased korduvalt poodiumil. Kõik täpsemad tulemused leiate https://online.equipe.com/en/competitions/40578

Sellel nädalavahetusel võistlesid meie takistussõitjad veel rahvusvahelistel võistlustel Itaalias Gorla Minores, Belgias Sentower Parkis ja Hollandis Peelbergenis.

Gorla Minores toimuval rahvusvahelisel võistlusel saavutas noor ratsutaja Margareth Eikner auhinnalisi kohti. Margarethi parimad tulemused tulid 8-aastasel märal Nikita Du Roton. Paar saavutas nii neljapäeval toimunud 135 cm kõrgusel kui ka pühapäeval 140 cm kõrgusel väga tugevas konkurentsis suurepärased viiendad kohad. Lisaks tulid Margarethile veel auhinnalised kohad neljapäeval toimunud 115 cm sõidus hobusel Penny Lane van T&L (8.), laupäeval toimunud 125 cm sõidus hobusel Ollie Be Good (7.) ja laupäeval sama hobusega 125 cm sõidus (8.).

Peelbergeni CSI2* võistlusel esindas Eestit My Relander hobusel Expert, kes saavutasid neljapäeval toimunud 140 cm sõidus 12. ja reedel longines rankingu 145 cm sõidus väga tubli 8. koha. Kõik tulemused https://online.equipe.com/en/competitions/40698

Hea tulemuse tegi ka Mart-Sander Aarma CSIYH Sentower Park võistlusel, tulles neljapäeval 6a. hobuste sõidus kõrgusel 120 cm neljandaks hobusel Adante ja viiendaks hobusel Chava Deux Z Kõik võistluse tulemused leitavad https://online.equipe.com/en/competitions/40835