Eestisse on oodata taas maailmaklassi spordipsühholoogi

Kuidas tulla toime oma emotsioonidega võistlusel, et need ei segaks sportlikku sooritust? Kuidas leida endas motivatsiooni edasi treenida? Kuidas saada tagasi enesekindlus peale ebaõnnestunud võistlust? Nende ja paljude teiste sarnaste küsimustega on pidanud rinda pistma iga sportlane. Kuidas neid lahendada, kes peaks aitama, toeks olema?

Just nendele küsimustele annab vastused maailmatuntud ja tunnustatud spordipsühholoogia valdkonna spetsialist Liam Moggan Iirimaalt. Moggan külastab Eestit 6.- 8. septembrini andes siin mitu loengut ja seminari kõikide spordialade treeneritele.

Moggan tegeleb lisaks sportlaste nõustamisele väga palju ka treenerite õpetamise ja juhendamisega, on ju treener sportlase esmane psühholoogiline nõustaja ning suunaja. Moggan on ühes intervjuus öelnud: „Sport is getting to know people and involving people and connecting with people. That’s what we have to remember.“. Ehk sportlase tundmine, tema kaasamine ja temani jõudmine on oluliseks osaks hea tulemuse saavutamisel.
Ta leiab ka, et me väärtustame liiga palju võistlusel võitmist ja sportlane on oluline vaid võites. Peale karjääri lõppu või vigastust heidetakse ta aga kõrvale, selle asemel aidata tal uuesti tavaeluga kohaneda.

Vaata intervjuud Liam Mogganiga tema eelmise külaskäigu ajal Eestisse:

Inspireeriv kobarkoolitus ei jätnud osalejaid külmaks (lisatud videointervjuu)

Comments are closed.