Eestlased said Järvenpää GP-l kolmikvõidu

Hobumaailm.ee, ERL

Soomes Järvenpääl peetud rahvusvahelise takistussõidu võistluse kulminatsiooniks oli kahevooruline grand prix, kus saavutasid kolmikvõidu Paul Argus, Tiit Kivisild ja Kullo Kender. Võite ning auhinnalisi kohti jagus eestlastele veelgi.

Järvenpää CSI1* GP toimus kahevoorulisena kõrgusel 140 cm ja kokku osales 22 võistluspaari. Avavoorust tuli puhtaid sooritusi vaid kaks, kui nulli tegid esimeste hulgas startinud Soome sportlane Petra Heikkinen hobusega Alabama Balia ning viimasena startinud Paul Argus hobusega Renessin. Vastavalt juhendile pääses teise vooru kuus paari ja seega jõudsin sinna ka kiiremad neljad, kelle hulgas Tiit Kivisild ja Don Kide, Kullo Kender ja Artas, Maarja Martinson ja Donna ning soomlanna Janna Jensen hobusega Bleu Lady.

Paul Argus, Tiit Kivisild ja Kullo Kender. Foto: Anni Kaljund

Teises voorus startis esimesena Heikkinen, kes avavooru taset näidata ei suutnud ning võttis maha kolm latti. Kõik Eesti meessportlased suutsid teises voorus tulla nulliga, kusjuures viimasena startinud Argus oli juba eelisseisus ja läks kindlat nulli tegema, mis ka õnnestus. See, et aeg oli konkurentidest 10 sekundit aeglasem, ei lugenud, kuna Argus ja Renessin olid ainukesed topeltnullid ja võtsid sel moel võidu. Teisel positsioonil lõpetas Kivisild Don Kidel, kolmas oli Kullo Kender Artasel. Maarja Martinson ja Donna lõpetasid kuuendal kohal. Kivisild ja Argus oli auhindadel ka oma teiste hobustega, kui Kivisild ja Henrietta pälvisid seitsmenda, Argus ja Caesar 12. koha.

Maarja Martinson ja Banderas B. Foto: heidilammi.com

GP-le eelnenud 120 cm parkuuris võttis võidu Maarja Martinson hobusega Banderas B. Kõrgusel 130 cm olid viiendad Argus ja Renessin.

Laupäeval tegi Eesti ratsanikest parima tulemuse 135 cm Tabel C sõidus Tiit Kivisild hobusel Don Kide, saavutades teise koha. Lisaks jõudsid auhindadele neljandana lõpetanud Maarja Martinson hobusega Donna, kuues oli Kender ja Artas ning üheksas Argus ja Renessin.

Reedel sai võidurõõmu tunda Egle Palm, kes hobusega Power of Gold võitis 115 cm kõrguse parkuuri. Päeva kõrgeim parkuur oli seekord 125 cm, seal oli meie parim Kender  hobusega Artas, kes lõpetas teise kohaga Susanna Granrothi ja Leopoldo järel. Kõrgusel 120 cm oli esikuuikus kolm eestlast, kui Kia Orhaneni ja Jarco van de Rundsvoorti järel olid teisel kohal Maarja Martinson ning Banderas B, neljandana lõpetas Kätlin Sehver hobusega Quick Time JP ning kuues oli Madis Morna hobusega Galatejs.

 Järvenpää CSI1* tulemused

Comments are closed.