ERL-i Ponikarika madalamas arvestuses võitis Taisi Viire

Laupäeval toimus Tondi maneežis juba  20. Tondi Suur Ponikarikas, mille raames lõpetati Resta Väikeponide Karikasari ning toimus ERL-i Ponikarika väike finaal.

20. Tondi Suur Ponikarikas toimus kõrgusel 95cm, sama sõit oli ka ERL-i Ponikarika väikese ringi finaalsõiduks. Kokku osales 19 võistluspaar, kellest ümberhüpetele pääses üheksa. Parima tulemuse sõitis ümberhüpetel välja Saku Suurhallis ERL-i Ponikarika suure ringi võitnud Monika Varter (Tondi RSK) poniga Jalica van Blommerschot, kellele kuulus Tondi Suur Ponikarikas.  ERL-i finaaletapi võit läks teisena lõpetanud Sophia Luisa Alandile (Tartumaa RK) poniga Fresh-Finesse, kellele järgnes kolmanda kohaga Kristel Saul (RK Ruila Tall) poniga Mon Aco.

Finaalis saadud võidupunktidega tõusis Aland koondarvestuses teiseks, kuid ERL Ponikarika viis koju hooaja jooksul viis etappi võitnud Vändra klubi sportlane Taisi Viire poniga Hidalgo, kes finaali lõpetasid kaheksandal kohal. Viire punktisummaks kujunes kokkuvõttes 135, Alandil teisena 113,  kolmanda koha saavutas üldarvestuses 97 punkti kogunud Anett Pajur (Tondi RSK).

IMG_6720_taisi viire ja hidalgo

Taisi Viire ja Hidalgo viisid koju ERL Ponikarika. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Resta Väikeponide sarja finaal peeti kõrgusel 80cm, kus traditsiooniliselt sõitsid kuni 130cm turjakõrgusega ponid 10cm madalamat parkuuri Selle sõidu võit läks Leetu, mille saavutas Audra Stepanauskaite poniga Pegazas. Teise koha eest sai finaali suurimad punktid Maris Kangur (Tondi RSK) poniga Tormis, kolmas koht kuulus Amelia Liis Mikk`le (RSK Simon) poniga Kukas. Resta sarja kokkuvõttes oli edukas Tondi klubi, mille sportlased võtsid koondarvestuses suisa seitse esimest kohta. Esikolmiku hõivasid Saskia Maripuu (122 p), Maris Kangur (103 p) ja Karoliina Grauberg (100 p).

Juubelivõistlusel peeti viimase alana kuni 105cm kõrguste takistustega tõusva raskusega sõit, mille võitis Monika Varter Jalicaga.