ERL-Klubide Noortekarika liidrina jätkab Tondi, Ponikarika IX etapil olid võidukad Jessica Mölder ja Birgit Loot.

Sportlikult tihedal nädalavahetusel toimus kaks tähtsat võistlust Luunjas ja Kärdlas, kus selgusid järjekordselt parimad ka Eesti Ratsaspordi Liidu karikasarjades.

ERL-i Klubide Noortekarika III etapp peeti Luunjas, kus ilmataat tekitas võistluskorralduses paraja segaduse. Tugevate vihmahoogude tõttu muutus võistluspinnas niivõrd, et osad sõidud viidi üle muruväljakult liivaplatsile, GP otsustati aga sootuks ära jätta, sest ka liivaväljak jäi osaliselt vee alla. Handicapiga 105/120 cm parkuuris osales seekord vaid 2 võistkonda: Tondi ja Tartumaa. Esikoha sai siin Tondi koosseisus Kärt Kingisepp ja Cessika, Anett Pajur ja Macho, Janika Pirel Jasmin Hirvi ja Straight Flush ning Kaia Loviisa Kink ja Adorable Chabalito. Nemad kogusid võistkonna peale kokku 0 karistuspunkti ja kõik sõitsid parkuuri puhtalt. Tartumaa, kes seekord osales koosseisus Deily Aul ja Pardoon, Mirell Luts ja Olivia S, Genely Mänd ja Sparta ning Stella-Ingrid Liinamäe ja Calimero Von Cimely, said kokku 4 kp. Nii jätkab Tondi klubi ka karikasarja liidrina. Järgmine Noortekarika etapp toimub Säreveres 11.09.

jessica mölder

Jessica Mölder sai Kärdlas madalama arvestuse võidu. Foto: Celin Lannusalu

Kärdla Ratsupäevade raames toimus juba IX etapp ERL-i Ponikarikasarjas. Esimesena selgus võitja madalamal tasemel, kõrgusel 90 cm, kus nii edetabeli kõrgemad punktid kui parkuurivõidu noppis Jessica Mölder (Pärnumaa RSK) ponil Wonderful Surprise. Teine ja kolmas koht lõpetasid ühe sekundis sees, kus kiiremaks osutusid Saskia Maripuu (RK Ruila Tall) ja Mariana klubikaaslase Kippen Närepi ja Luka ees.  Viimane võttis siit karikasarja selle arvestuse teise koha punktid, kolmanda koha punktid läksid neljandana lõpetanud Catlyn Lepmanile (Niitvälja RSK) ponil Ramingo.

birgit loot

Birgit Lood ja Mon Arh olid ka Kärdlas võidukad. Foto: Celin Lannusalu

Kõrgemas arvestuses sõideti kõrgusel 105 cm ja siin saavutas esikoha väga napilt Birgit Loot (RSK Simon) ponil Mon Arh. Teine koht läks Saskia Maripuule ponil Deal Or No Deal ning kolmanda koha saavutas Carmen Melts (Vändra RSK) ponil Wanessa. Nemad osalesid kõik ka karikasarja arvestuses.

Ponikarikasarjas on jäänud pidada veel kaks etappi, mis toimuvad 13-14.08 Perilas ja 11.09 Säreveres ning finaalid.