Täiendatud! FEI eemaldab võistluskalendrist kõik Venemaal ja Valgenenes toimuma pidanud rahvusvahelised võistlused

FEI juhatus kogunes täna, et mõista üksmeelselt hukka Venemaa sõjaliste jõudude sissetung Ukrainasse ning leppida kokku, millised tagajärjed ootavad nimetatud riikide rahvusvahelist võistluskalendrit.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee ärgitas juba 25. veebruaril rahvusvahelisi alaliite spordiüritusi ümber paigutama või tühistama. Sellest tulenevalt kutsus FEI juhatus üles peasekretäri eemaldama 2022. aasta rahvusvahelisest kalendrist kõik ratsaüritused Venemaal ja Valgevenes.

Lisaks kõikide ürituste eemaldamisele Venemaalt ja Valgevenest, nõustus FEI juhatus ühehäälselt ka sellega, et peatada FEI solidaarsus- ja arendustegevused ning võimaluse korral FEI ametnike kursused.

Kaalutakse samuti ROK-i soovitust keelata Venemaa ja Valgevene sportlaste ja ametnike osalemine teistes riikides toimuvatel võistlustel. FEI jätkab olukorra jälgimist ja juhatuse uued otsused teatatakse lähipäevil.

Kohtumisel kiitis juhatus heaks 1 miljoni Šveitsi frangi suuruse FEI solidaarsusabifondi eraldamise Ukraina ratsaspordi kogukonnale. FEI teeb tihedat koostööd Ukraina Föderatsiooni ja Ukraina naaberriikidega, et koordineerida ja toetada nii logistiliselt kui finantsiliselt.

FEI president ja FEI solidaarsuskomitee esimees Ingmar De Vos suhtleb tihedalt Ukraina Rahvusliku Föderatsiooni ja sealse ratsaspordi kogukonnaga. “Oleme sügavalt mures kõigi ukrainlaste ja kogu Ukraina ratsaspordi kogukonna heaolu pärast,” ütles FEI president. “Nende ohutus on meie prioriteet ja teeme tihedat koostööd oma peamiste kontaktidega Ukrainas ja naaberriikides, et leida lahendusi nende kõige pakilisematele vajadustele.”

Sellele otsusele tuli 02.03 FEI poolt lisa – alates 6. märtsist ei saa Venemaa ja Valgevene sportlased, hobused ja ametnikud osaleda ka mujal riikides toimuvatel rahvusvahelistel võistlustel.

FEI pressiteated leitavad siit ja siit.

Comments are closed.