FEI Solidarity noorteprojekt koolisõidus jätkub

Eva-Maria Vint-Warmington, ERL-i koolisõidu mänedžer

FEI Solidarity poolt toetatud projekt laste, poniratsanike, juunioride ja noorte koolisõidu edendamiseks jätkub pärast mõningast vaheaega.

Eelmisel aastal alguse saanud projekti raames selgitati peatreener Alla Gladõševa juhtimisel välja meie noortespordi paremik ning 2017 hooaja treeninguid viis läbi Rootsi koolisõitja Mads Hendeliowitz. Seoses tema liiga tiheda graafikuga ei läinud asjad tänavuse aasta esimeses pooles plaanipäraselt, aga nüüd loodame taas alustada treeningutega augusti lõpus uue, Belgiast pärit treeneri abiga.

Kuna projekti eesmärgiks on meie noorte viimine välisvõistlustele, siis sellel aasta kevadel käisid Soomes, Ypäjä CDI-l väljas kolm meie juuniorit: Rose-Marie Skjoldby, Helena Kaal ja Hanne-Lore Väin ja üks poniratsanik, Carinee Ainola. Selle kuu lõpus toimuval rahvusvahelisele koolisõiduvõistlusele Sopotis lähevad välja juuniorid Helena Kaal ja Rose-Marie Skjoldby ning juuli keskel on kavas CDI Leedus, kuhu on oodata juba suuremat esindust Eesti noorsportlaste hulgast.

Augustis teeme kokkuvõtted noorsportlaste võistlusaktiivsusest ning tulemustest – ning loodame suurendada projekti raames toetusi parematele nii treeningutel osalemiseks kui ka välisvõistluste kulude katmiseks.

Muutunud on ka projektijuht – meil on rõõm teatada, et alates juuni keskpaigast hakkab projekti koos peatreeneri Alla Glladõševaga koordineerima Jekaterina Rastoštšenkova.

Projekti üks aktiivsemaid osalejaid, Rose-Marie Skjoldby hobusel Rosinante, Baltic Dressage League Latvia 2018 võistlusel juuni alguses Riias.

Comments are closed.