GoExpo Horse´i messil toimuv võistlus kujuneb Eesti-Soome maavõistluseks

Hobusesõprade mess GoExpo Horse toob Helsingisse rahvusvahelised CSI* takistussõiduvõistlused. Soomlastele esitavad väljakutse mitmed Eesti ratsanikud ning autasusid püüab ka kolm ratsanikku Lätist. Lisaks rahalistele auhindadele pakuvad need võistlused ka pääsu tuleval sügisel toimuvale Helsinki International Horse Show´le. Nädalavahetusel saab näha ka koolisõitja Anna von Wendti koolituskliinikut.

GoExpo Horse korraldatakse 28. veebruarist 1. märtsini Helsingi messikeskuses. Profexpo OÜ, kes Helsingi Messikeskuse esindajad Eestis, pakuvad soovijatele võimalust külastada messi soodsamalt. Messi pilet Helsingis maksab 19 eurot, Tallinnast Profexpo kontorist saab piletid 10 euroga. (Pääsmed on trükitud ja neile tuleks minna järele Tallinnas Ahtri 12-209. Palutakse kindlasti ette helistada tel 6261347 või 5011471.)

Kolm päeva kestvatele võistlustele on registreeritud ühtekokku 50 hobust ja üle 30 ratsutaja. Võistluste direktor Pekka Larsen tõstab Soome ratsasportlaste hulgast esile noort Wilma Heikkineni kiirel hobusel Elvis PS, Maija Yli-Huhtalt ning ülemöödunud suvel Finnderby võistlused Birchcape’s Wonderlandiga võitnud ja ka Soome hobuste seljas tuntud Marja Tetri-Rantaneni Prospectiga. Tähelepanelukult tuleks jälgida ka jätkuvalt edu saavutanud Susanna Granrothi KG Corazonilga.

Kogenud takistussõitja Maija Yli-Huhtala saabub messikeskusse esmakordselt. Ta hüppab võistluste Big Tour´i 130-140 cm tasemel. Tema hobune on 10-aastane Birchcape’s Wonderland 3033 ehk Tytti.

„Soomes korraldatavad rahvusvahelised võistlused pakuvad alati huvi. Ka see on tore, et kohale tuleb suur publik. Paistab, et Tytti tunneb end pärast talvepausi hästi. Ta ei ole küll maailma kiireim hobune, kuid meie võimalused suurenevad, kui takistused tõusevad,“ kommenteeris Yli-Huhtala võistluseelseid meeleolusid.

Eesti tippratsutajad esitavad soomlastele väljakutse

GoExpo Horse´ile sõidab Eestist kogenud võistkond, kelle hulgas tuntuimad nimed on maailmakarika finalist Rein Pill, Eesti möödunud aasta edukaim takistussõitja Paul Argus, kogenud Tiit Kivisild ning visa ja võidujanune Maarja Martinsson. Lisaks osalevad ka Läti esindajad. Nende hulgas on ettearvatult tugevaim võidutahteline, rahvusvahelisel tasemel võistlev Aleksandrs Sakurovs.

Kolm päeva kestvatel võistlustel sõidetakse kolmes eri tasemeklassis. Big Tour´il on kavas laupäeval 140 cm ja Small Touri´il 125 cm tase. Noored hobused võistlevad ka 110-125 cm tasemel.

Innustuseks head auhinnad

Võistlustel jagatakse auhinnaraha ühtekokku üle 12 000 euro. Pühapäevases peaalas, Prix de Bemer 140 cm Big Tour Grand Prix´l tuleb jagamisele 6 000 eurot, millest võitja saab 2000 eurot.

GoExpo Horse´i takistussõiduvõislused avavad tee ka tuleval sügisel toimuva Helsinki International Horse Show´ eri klassidesse. Pühapäeval võistlevad parim 6-aastane ja 7-aastane hobune pääsevad noorte hobuste klassidesse. Lisaks pääseb pühapäevase Small Tour´i võitja Horse Show´Medium Tour´ile ja põhisõidu võitja rajab endale tee Horse Show´ Nordic Tour´ile.

Koolisõidukliinikus piaffeed ja piruette

Koolisõitja Anna von Wendt ratsutab laupäeval koolituskliinikus terase mära Donna Lottcheniga. Ta näitab Donnaga publikule põhiharjutusi, mis on tähtsad igasugusel ratsutamisel, olenemata hobuse koolitustasemest või ratsutamisalast. Need on muu hulgas poolpeatus, tempovaheldused jne

Laupäeval on Anna von Wendtil all tema esiratsu Denzel. Von Wendt on koolitanud 18-aastase Denzeli tema neljandast eluaastast ise ning olnud temaga edukas Soome meistrivõistlustel ja ka rahvusvahelistel võistlustel. Ratsutaja avas käesoleva hooaja veebruaris Grand Prix´ võiduga Ypäjäl. Pühapäeval korratakse kliinikus ratsutamise tähtsaid põhikomponente nagu otseliikumised ja poolpeatus. Nende tähtsus vaid suureneb, kui liigutakse GP-taseme poole. Pühapäevases kavas on ka piaffeed, passaaže ja piruette.

GoExpo Horse toimub kolmel päeval, 28. veebruarist k uni 1. märtsini 2020 Helsingi messikeskuses. Ühtaegu toimub ka Soome suurim  vaba aja ja aktiivse puhkuse mess GoExpo, mis ühendab üritusi Jalgratas, Sports Expo, Outdoor ja Golf ning Foto ja Kaamera. Külastajad pääsevad kõigile neile üritustele sama piletiga.

Profexpo koolituskalendriga saab tutvuda siin: www.profexpo.ee/messukeskus/kalender

Comments are closed.