Gunnar Klettenberg Sopoti Grand Prix viies!

Eile lõppes Sopotis, Poolas neljapäevane rahvusvaheline takistussõiduvõistlus, millest võtsid osa mitmed eestlased. CSI2* võistlusele kogunesid 11 riigi võistlejad ja konkurents oli tugev. Esimene võistluspäev algas meie sportlaste jaoks 120 cm parkuuriga, kus teisele kohale tuli Janely Saar hobusega Ilsonne V Bareelhof. Seitsmenda auhinnalise koha vääriliselt sõitis ka Paul Argus hobusel Hoshi No Senshi K.S.H. Päev jätkus Arguse jaoks edukalt, kui ta saavutas 140 cm parkuuris auhinnalised kolmanda ja viienda koha, vastavalt hobustega Freedom ja Jay-Z Bee. Selles sõidus tuli kümnendale kohale ka Gunnar Klettenberg hobusel Esprit Du Buisson Z.

Reedesel päeval tulid esimesed auhinnalised kohad 135 cm parkuuris, kus Argus oli hobusel Freedom viies ning Klettenberg Hunteriga kaheksas. Seejärel toimus Longines Rankingu sõit kõrgusel 145 cm, kus ümberhüpetele pääses ainsa eestlasena Argus hobusega Jay-Z Bee ning platseerus kuuendale kohale. Laupäevase auhinnalise koha sõitis välja Maarja Martinson hobusega Contigo Bay 2, saades 120 cm parkuuris 18. koha 69 ratsaniku hulgast.

Pühapäev algas väikese ringi finaaliga, mis toimus 125 cm kõrgusel. Auhinnalisel neljandal kohal oli Paul hobusel Hoshi No Senshi K.S.H ning 14. kohal Gunnar hobusel Konrad. Võistluste viimane päev kulmineerus Grand Prix sõiduga kõrgusel 145 cm, kust samuti koguti Longines Rankingu punkte. Selles sõidus oli osavõtjaid 45, nende seas kolm eestlast. Ümberhüpetele pääses 11 sportlast ning seal jagus põnevust küllaga – esikolmiku ajad olid kõik samas sekundis. Meie sportlastest pääses sinna vaid Gunnar Esprit Du Buisson Z-ga, kes sõitis ennast auhinnalisele viiendale kohale. Sõidu võitis tugev Poola ratsanik Jaroslaw Skrzyczynski ajaga 40,76. Teisele kohale tuli kreeklane Angelos Touloupis, ajaks 40,84 ning kolmandaks sõitis ennast leedulane Matas Petraitis ajaga 40,99. Klettenberg jäi oma tulemusega väga rahule: „Olen rahul, hobune hüppas väga hästi ja on praegu heas vormis. Rada oli tehniline ja grand prix-ile kohaselt ehitatud.“ Lisaks kiitis sportlane häid võistlustingimusi Ergo Arena sisehallis, kus toimusid sellised võistlused esimest korda.

Lisaks osalesid võistlustules noorsportlased Lene Varula hobustega It’s Me ja Lopez ning Mia Marleen Lanno Haloubeti ja Brennetiga. Seeniorsportlastest oli võistlemas ka Erik Aedviir hobusel Cahir N.

Paljud eestlased jätkavad oma võistlusturneed järgnevatel nädalatel Belgias. Sel nädalal osalevad Opglabbeekis Paul Argus, Mia Marleen Lanno, Janely Saar, Mart-Sander Aarma, Nora Moosar, Katrin ja Rein Pill, Romi Emily Roomet ning Stanislav Teder.