Hanno Ellermann võttis Riia MK-etapilt võidupunktid

Riias Kleisti ratsakeskuses peeti traditsiooniline suvine takistussõidu MK-etapp möödunud nädalavahetusel. Eestlasi saatis ka seekord edu ja koju naaseti mitmete auhinnaliste kohtade ning võitudega. MK-etapi võidupunktid sai seekord Hanno Ellermann hobusel Freedom.

Nii nagu Eesti, maadleb ka Läti suvise põrgukuumusega ja seetõttu oli kolm päeva väldanud rahvusvaheline takistussõidu võistlus parajaks katsumuseks nii ratsanikele kui hobustele. Pühapäeval toimunud MK-etapil andis väsimus juba paljudel paaridel tunda ja 140-160 cm takistustega parkuuris tuli ette rohkelt eksimusi. Põhiparkuurist pääses ümberhüpetele lõpuks 6 võistlejat, nende seas Hanno Ellermann 8-aastasel Freedomil ja Kullo Kender Artasel.

Hanno Ellermann ja Freedom. Foto Mari Ann Selge

Põhiparkuuris suurepärase soorituse teinud Hannol oli õnne ka ümberhüpetel ja ta asus võistlust juhtima. Meie sportlane püsis liidrikohal võistluse viimase sekundini, kuid viimasena startinud Rumeenia sportlane Andrea Herck hobusel Trocadero De Jarsay suutis tulla finišisse vaid 7 sajandikku kiirema ajaga ning napsas esikoha endale. Kuna Herck osales MK-arvestuses teise hobusega, teenis Ellermann teise koha võiduga siiski Kesk-Euroopa liiga MK-etapi võidupunktid. Kender ja Artas tegid samuti puhta sõidu ja lõpetasid kõrges konkurentsis kolmandal kohal. Eestlastest olid veel auhinnalisel kohal Urmas Raag hobusel Carlos, kes lõpetas 4 kp-ga põhiparkuuris seitsmendal kohal. Rein Pill ja Alfons Ra platseerusid samuti 4 kp-ga põhiparkuuris kaheteistkümnendal kohal.

Hanno oli oma teise koha üle väga rõõmus, sest sportlane ei osanud sellist võistluse kulgu üldse oodata. „See oli täielik üllatus. Olen Freedomiga hüpanud vaid kuni 140 cm takistusi ja ei osanud täna kõrget kohta loota. Tahtsin temaga tegelikult võistelda 135 cm kõrgusel, aga ma ei saanud seal kahe hobusega sõita ja nii otsustasin proovida teda põhisõidus. Põhiparkuur tuli meil lihtsalt väga hästi välja. Ümberhüpetel sõitsin alguse poole ja ma ei teadnud, kui kiiresti peaksin sõitma, aga ausalt öeldes, me rohkem kiiremini poleks enam saanud ka,” ütles ratsanik.

Ka Kullo jäi Riia võistlusega väga rahule. “Kokkuvõttes läksid võistlused väga hästi. Kõik sõidud tulid välja nii, nagu oli vaja. Hobune tegi viimase peal töö ja ise ka väga ei eksinud. Oli super nädalavahetus,” ütles sportlane kokkuvõtteks.

Kullo Kender ja Artas. Foto Mari Ann Selge

Riia MK-etapi võitja Andrea Herck. Foto: www.leflatvia.lv

Reedeses põhisõidus oli samuti parim eestlane Ellermann, seekord hobusega Dixon, jõudes kokkuvõttes kolmandale kohale. Sama päeva kaheosalises parkuuris takistustega 120 cm, oli meie parimana kolmandal kohal Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei. Sama kõrgusega noorte hobustega parkuuri lõpetasid parimatena Tiit Kivisild ja Haloubet, samuti kolmandal kohal. 130 cm kõrguste tõketega parkuuri lõpetas teisena Anette Leppik hobusel Samurai’s Miracle. Talle järgnesid Lehtsaar ja Solei Solei ning Paul-Richard Argus ja Renessin. Auhinnalisi kohti jagus eestlastele sellel päeval veelgi.

Laupäevase võistluspäeva tipphetkeks oli Kullo Kender ja Artase põhisõidu võit, mis peeti kõrgusel 140 cm. Auhindadele jõudsid siin ka teised meie ratsanikud. 120 cm sõidus tulid meie parimatena teiseks Anette Leppik ja Samurai’s Miracle ning kolmandaks Margareth Eikner ja Madzil. Enne põhisõitu peetud 135 cm tõketega parkuuris saavutasid parima Eesti paarina teise koha Lehtsaar ja Solei Solei.

Paul Argus ja Jay-Z Bee autasustamisel. Foto Mari Ann Selge

Pühapäeva alustasid võiduga noorte hobuste sõidus Paul Argus ja Jay-Z Bee, olles kiireimad 18-st ümberhüpetele saanud võistluspaarist. Teine võit tuli eestlastele ka viimasest parkuurist, mille võitsid Leppik ja Samurai’s Miracle. Tegu oli 125 cm kõrguse parkuuriga, kus ümberhüpetele pääses viis sportlast.

135 cm parkuuris sõitis end teiseks Eikner hobusel I Love You Ter Putte ning kolmandaks  Lehtsaar ja Solei Solei.

Margareth Eikner ja Berit Lehtsaar. Foto: Mark Eikner

Kõik auhinnalised kohad saate järgi vaadata tulemustest

 

Comments are closed.