Harrastajate sisemeistriks takistussõidus tuli Kärt Kaseorg

Laupäeval, 6. aprillil Ihaste ratsakeskuses peetud harrastajate takistussõidu sisemeistrivõistlustel võitis kulla Kärt Kaseorg hobusel Aga Flamenco Von Feicht.

Aprilli esimesel laupäeval suundus Ihastesse harrastajaid üle kogu Eesti. Ees seisis mõõduvõtt oluliseimal kevadisel sisevõistlusel. Kokku registreeris end 105 cm kõrgusesse võitjate vooruga võistlusele 34 võistluspaari. Võitjate vooru pääses neist medalitele võistlema 11. Teises voorus armu ei antud ja kõigil oli loomulikult sihiks võit. Kasuks tuli hobuse kiirus ja nii olidki need ratsanikud, kelle hobused on loomult kiired, ka lõpuks eesotsas.

Kärt Kaseorg ja Aga Flamenco Von Feicht. Foto: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

Kõige kiirema tulemusega suutis raja läbida Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) hobusega Aga Flamenco Von Feicht, saades tasuks kuldse medali. Kärt osales sõidus ka oma teise ratsu A Carte D´Or-ga, olles sõidu arvestuses temaga 5. kohal. Hõbemedali saavutas eelmise aasta sisemeister Älis-Sille Hein (Tondi RSK, treener Monica Pärno) hobuse Vedette B. Pronksmedalile tuli Priit Perna (Tartu Kalevi RK, treener Hanno Ellermann) hobusel Hermela.

Harrastajate esikolmik. Foto: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

Võitja kiitis võistluse korraldust ning rada ja ütles, et suuresti tuli võit siiski tänu tublile hobusele. “Enne sõitu arvasin tegelikult, et puhtaid sõite tuleb rohkemgi. Teine voor oli pingeline, eks kõik läksid üritama. Andsin endast parima, aga minu edu võti on siiski minu suurepärased hobused,” ütles Kärt. “Harrastajaid on tõesti palju ja nende tase on tänu Porsche sarjale väga palju tõusnud. See andis kindlasti indu juurde ja andis põhjust soetada endale ka head hobused. Tahaks väga, et ka sellel aastal tuleb sari, kus harrastajad saaksid end proovile panna,” lisab ta.

Foto: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

Comments are closed.