Helene Marie Rägo alustas võistlemist Euroopa tiitlivõistlustel

Slovakkias Šamorinis tegi täna Euroopa tiitlivõistlustel Eesti ratsasportlastest esimese stardi Helene Marie Rägo.

Rägo, kes on tänavustest EM-l osalejatest noorim, võtab osa juunioride takistussõidu EM-ist oma hobusega, 9-aastase holsteini ruuna Con Quickiga. Noor sportlane treenib Urmas Raagi käe all, kes ka ise varsti takistussõidu EM-le Rootsi teele asub.

Tänane esimene sõit tehti kõrgusel 140 cm ja võistlusklassi artikliks Tabel C. Rägo läbis parkuuri kokku kahe veaga, mis andis talle lõpptulemuseks aja 90,36 sek (82,36) ja kohaks 71, kokku pea 120 osaleja seas.

Helene Marie Rägo ja Con Quick Šamorinis. Foto: Mari Ann Selge

Sportlane lausus koheselt pärast raja vaatamist, et tegemist on paraja väljakutsega. „Kuna artikliks on Tabel C, siis peame olema kiired ja väga raskeks läheb.“  Peale sõitu postitatud videos tõdes neiu, et käed veel värisevad, sest suur närv tuli ikka sisse. „Hobuse jaoks ei valmistanud rada raskusi, probleeme oli minul, sest ma läksin närvi ja nii tuli sisse kaks viga,“ sõnas ta. „Hobune oli väga tubli ja eks meil on reedel võimalus oma tulemust parandada,“ naeratab Rägo.

Kokku teevad juuniorid kaks kvalifikatsioonvõistlust, mille järgi saavad 30 parimat finaali.

Just noore neiu EM-i stardiks ilmus poelettidele uus ajakiri „Sport“ , kust saab lugeda sportlase ja tema ratsu teekonnast Euroopa tiitlivõistlustele, mis on tema sportlaskarjääri senine suurim eesmärk.

Võistluse tulemused : http://eventcontent.hippoonline.de/1362/1362online2ENG.htm?style=hippo

Comments are closed.