Juurimaal peeti ratsakoolide meistrivõistluseid

Kristiina Raudnagel, Juurimaa tallid

Möödunud nädalavahetusel, 16. septembril, said selgeks tänavuse aasta parimad ratsakoolide õpilased ning Väikeponide Karikasarja 2017 võitjad. Juurimaa Tallides Raplamaal toimunud võistlusel osales kokku 76 võistluspaari. Võistkondlikus arvestuses võitsid Veskimetsa, Kukrumäe ja Juurimaa võistkonnad.

Ratsakoolide Meistrivõistlused 2017 oli kohale toonud võistlejaid erinevatest Eestimaa paikadest. Osalesid Massu (Läänemaa), Ado (Tartumaa), Juurimaa (Raplamaa), Veskimetsa, Tondi ja Kukrumäe (Harjumaa) võistkonnad. Kuna ilmataat oli viimastel päevadel olnud vihmaga väga lahke, siis kahjuks korraldajate poolt planeeritud plaan, et koolisõit ja takistussõit toimuvad paralleelselt, ei saanud teoks. Ratsakoolide MV-l osalesid tublimad ratsakoolide õpilased tunnihobustel, kellega ei treenita igapäevaselt.

Päev algas koolisõiduga, kus lapsed (kuni 15a) võistlesid ABC-2 skeemis. Hindekohtunikud olid Tiina Kuusmann ja Külli Roosileht. Esimese koha saavutas Juurimaa 2 võistkonda kuulunud Merily Peterson ponil Maur tulemusega 70,595%, teise Jelizaveta Anuškina ja Kardo (Veskimetsa) 69,167%, kolmas Kristin Prei (Ado 1) ja Cabelle 67,976%. Võistluspaare oli kokku 16.

Laste koolisõidu paremik.

Noored (kuni 21a) võistlesid skeemis A1, kus tegid nö puhta töö Juurimaa meeskonnad. Esimene koht Liisi Sillat (Juurimaa 1) ja Ruudi-Ruu 66,304 %, teine Kristiina Klaassen (Juurimaa 2) ja Ruudi-Ruu 65,652% ning kolmas Elisabeth Toomela (Juurimaa 3) ja Maur 63,478%. Võistluspaare kokku 14.

Noorte parimad koolisõidus.

Harrastajate arvestuses võistledi ABC-2 ja A1 skeemides (handicap), kus taaskord saatis edu Juurimaa võistkondi. Esimene koht Eli Roomets ja Ruudi Riks 65,238%, teine Eduard Rešhetov ja Ruudi Riks 62,381% ning kolmas Kersti Sügis (Kukrumäe) ja Poseidon 60,238%. Võistluspaare kokku 4.

Harrastajate paremik koolisõidus.

Takistussõidus võisteldi parkuuri puhtusele ja stiilipunktidele. Sellel aastal rõõmustas ning pani võistlejaid kindlasti endast parimat andma see, et üheks hindekohtunikuks oli värske Eesti meister takistussõidus- Rein Pill. Teiseks hindekohtunikuks oli Jessica Raide.

Lapsed (kuni 15a) võistlesid parkuuri kõrgusel 70 cm. Esimese koha saavutas Emma-Elisa Randväli (Tondi) ponil Toonik, kes sai kokku 53 stiilipunkti ja läbi parkuuri vigadeta. Teine Hanna Hinsberg (Tondi) ja Toonik 42 punkti ning kolmas Kerli Raudmägi (Veskimetsa) ja Kardo 41 punkti.

Noorte (kuni 21a) arvestuses võitis kõrgusel 80 cm taaskord Emma-Elisa Randvälli (Tondi) 50 p, teine Kertu Kütt (Ado 1) 43 p ja Epicuros ning kolmas Anita Raag ja Ultra (Juurimaa 1) 42 p.

Harrastajates oli seekord parim Evelin Loel (Juurimaa) ja Portos 40 p, teine Kristeli Veinmann (Kukrumäe) ja Amor 38 p, kolmas Aleksandr Tsemin (Juurimaa) ja Portos 30 p.

Kõikide alade parimatele olid auhinnad välja pannud Cavalor Eesti, kes oli hea meelega toetama Eesti ratsaspordi tulevikutähti.

Võistkondlikes arvestustes võitis (lapsed+noored) Veskimetsa meeskond – treenerid Therje, Kristiina ja Konstantin Prohhorov. Teine Ado 1 meeskond – treenerid Triin Vahimets ja Jaak Kalda ning kolmandad Tondi – treenerid Sirge Argus ja Kaie Kangur. Harrastajates võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha Kukrumäe meeskond – treener Marit Künnapuu, teine ja kolmas koht Juurimaa – treener Kristiina Raudnagel. Parimaid võistkondi autasustati suurte karikatega ning Eesti Ratsaspordi Liidu poolt oli välja pandud parimale võistkonnale reedesed Tallinn International Horse Show piletid.

Veskimetsa võidukas võistkond koos treeneritega.

Kukrumäe võistkond koos treeneriga. Foto: Kertu Kosk

Üldarvestuses (lapsed+noored+harrastajad) võitis Juurimaa ratsakool, kellele oli Rein ja Katrin Pilli poolt välja pandud auhinnakast, kust võis leida vajalikku ratsavarustust ratsakoolile.

Väikeponide finaalis oli parim karikasarja üldvõitja Emma-Elisa Randväli ponil Olympia (Tondi RSK), teine Eleanora Aunap ja Lara (Tartumaa RSK) ning kolmas Hanna Hinsberg ja Manny (Tondi RSK). Väikeponidele mõeldud karikasari tõi kokku eri Eesti paikadesse palju ratsanike väikeponidel, kus võisteldi kõrgustel 60-70 cm, finaalis olid 10 cm kõrgemad parkuurid.

Väikeponide parimad autasustamisel.

Korraldajad tänavad kõiki toetajaid, osalejaid, ametnike, kohtunikke ja vabatahlikke toreda võistluspäeva eest ning loodevatavasti jätkub ratsakoolide meistrivõistluste traditsioon ka järgmisel aastal.

Kõik tulemused

Väikeponide karikasarja punktitabel

Comments are closed.