Kaire Kalm ja Cavalier võtsid Koselt rahvusvahelise võidu ja Eesti meistritiitli

Möödunud nädalavahetusel peeti Kosel rahvusvaheline pika formaadi kolmevõistlus, mille raames selgus ka tänavune Eesti seeniorite meister, kelleks krooniti Kaire Kalm hobusega Cavalier.

CCN100 parin Kätlin Punnek
Foto: Marilyn Uusna

Seekordne Kose rahvusvaheline võistlus oli meie sportlastele eripärasem kui tavaliselt, kuna Eestis ei ole pikki aastaid korraldatud kolmevõistluse klassikalist ehk pikka formaati. Pikk formaat viiakse läbi kolmel erineval päeval, kus esimesel päeval kavas koolisõit, teisel kross ning võistluse lõpetab takistussõit, millele eelneb hommikune hobuste ülevaatus. Viimast nimetatakse sageli mitteametlikuks neljandaks võistlusalaks kolmevõistluse sees, kuna pärast krossi oma hobuse veterinaaridele presenteerimine on sageli kunst omaette.

Rahvusvahelises CCI2*-L võistlusklassis saame tõdeda, et otsustavaks sai koolisõit, kuna järgnevad alad läbisid kõik esikolmiku sportlased võrdsete karistuspunktidega. Koolisõidus hindasid kohtunikud parimaks Kaire ja Cavalieri, kelle sooritus hinnati 31.9 karistuspunkti vääriliseks. Järgnesid Erkki Hõim ja Ally Nightingale 33.4 ning Jaagup Kallas ja Olli Royal 33.6 karistuspunktiga. Rahvusvaheliselt tunnustatud ja Eestiski tuntud Rootsi rajameistri ning treeneri Lars Christenssoni  poolt disainitud krossiraja läbisid kõik kolm karistuspunktideta ja Peruust pärilt takistussõidu rajameistri Javier Leighi parkuuri nelja karistuspunktiga. Kui Erkki ja Jaagup ajasid parkuuris maha ühe takistuse, siis viimasena startinud Kaire läbis raja vigadeta, kuid solidaarselt meestega võttis oma neli karistuspunkti ületatud normiaja eest.

Kokkuvõttes siis nii rahvusvahelise klassi kui tänavuse EMV esikolmik – Kaire Kalm, Erkki Hõim, Jaagup Kallas.

CCN80 parim Britt Getter Astover
Foto: Marilyn Uusna

Nagu tavaliselt, oli Kosel kavas ka kaks rahvuslikku klassi. Sealgi oli tunda rahvusvahelist hõngu, kuna krossi ja takistussõidu rajameistrid olid samad, kes rahvusvahelises klassis ning CCN80 koolisõitu aitas hinnata Hispaania rahvusvahelise kategooria kohtunik Felicisimo Aguado Arroyo.

CCN100 esikolmikusse jõudsid Kätlin Punnek ja Lexus, Hanna Kristin Ojaveer ja Queen A ning Jaagup Kallas ja Wisdom. CCN80 paremad olid Britt Getter Astover   ja L`Arion des Bois, Kristiina Kirsipuu ja Compliment ning Keitlin Männik ja Replay.

Kõik viimati toimunud Kose võistluse tulemused leiate https://online.equipe.com/en/competitions/49742

Comments are closed.