Katriin Sild ja Aspirin lõpetasid noorhobuste MM-i 30. kohal

Pühapäeval jõudsid Prantsusmaal Le Lion-d’Angers’is lõpule noorhobuste maailmameistrivõistlused kolmevõistluses, kus kuueaastaste hobuste võistlusklassis esindas Eestit Katriin Sild ja 6-aastasel Aspirinil. Paar sai lõpptulemuseks kirja 30. koha.

6-aastaste hobuste arvestuses osales kokku 47 hobust 20 riigist üle maailma. Eesti sporthobuse Aspirini (Agrovorm`s Amerigo/Cavalier) kasvataja ja omanik on OÜ Rannaküla Tall ning ratsaniku Katriin Sildiga on tänavu edukalt võisteldud nii Eestis kui lähiriikides.

Võistlust alustati koolisõiduga, kus Eesti võistluspaar sai tulemuseks 63,10%, mis andsid 55,3 miinuspunkti. Krossis paar endale vigu ei lubanud ja see tõstis nad koolisõidu lõpuotsast 32. kohale. Kahjuks tuli takistussõidus maha kaks latti, mis andis neile lõpptulemuseks 63,3 mp ja nii lõpetasid Sild ja Aspirin võistluse 30. positsioonil.

Kuldmedali sai 6-aastaste hobuste arvestuses Monkeying Around, kelle ratsanikuks Izzy Taylor (GBR). Paar juhtis võistlust esimesest võistlusalast peale ning ei loovutanud esikohta kellelegi.

Samas peeti ka 7a hobuste MM, kus osales 58 hobust ja kus kulla saavutas Astier Nicolas hobusel Alertamalib’or (FRA).

Comments are closed.