Kertu Klettenberg Varssavis MK-etapi neljas (video sõidust)

kertu klettenberg cavaladia-1

Kertu Klettenberg ja Ulrike R Varssavis. Foto: erakogu

Poola pealinnas Varssavis toimunud takistussõidu Kesk-Euroopa liiga maailmakarika finaali viimasel päeval saavutasid Kertu Klettenberg ja Ulrike R MK-etapil kõrge neljanda kohta.

MK-etapi sõitu oli end üles andnud 38 võistluspaari, lisaks Kertule ja Ulrikele eestlastest veel ka Urmas Raag Carlosel ja Gunnar Klettenberg Trafficul. Esimesena startisid 155 cm kõrguste takistustega rajale Raag ja Carlos, kes pidid leppima kokku 25 karistuspunktiga. Järgmisena eestlastest oli stardis vanem Klettenberg  Trafficul, nende tulemuseks kokku 14 karistuspunkti. Meie sportlastest viimasena läksid rajale Kertu ja Ulrike R, kes tõid kastanid tulest välja sõites põhiparkuuri puhtalt ning pääsedes nii ümberhüpetele. Ümberhüpetele sõitis end vaid neli sõitjat. Kiireima ajaga võitis Varssavi MK-etapi poolakas Jaroslaw Skrzyczynski hobusel Crazy Quick, saavutades ühtlasi ka Kesk-Euroopa liiga MK-finaali üldvõidu. Finaal koosnes kolmest osavõistlusest, kus esimesel päeval hüpati kõrgusel 145 cm (tabel C), teisel päeval 150 cm (ümberhüpetele) ja kolmandal päeval 155 cm (ümberhüpetele).

Kertul õnnestus ka võistluste avapäeval saavutada 140 cm kõrguses keskmise ringi sõidus Toscanaga 18. auhinnaline koht. Gunnar Klettenberg ja Traffic lõpetasid esimesel päeval põhisõidu 145 cm 23. kohal, Kertu Klettenberg ja Urmas Raag lõpetasid kohtadel 36 ja 37.

Järgnevad võistluspäevad paraku Eesti sportlastele eriti häid tulemusi ei toonud. Teise päeva põhisõidu kõrgusel 150 cm lõpetasid Kertu Klettenberg ja Ulrike R viie karistuspunktiga, mis andis 18. koha. Gunnar Klettenberg ja Traffic lõpetasid 9, Raag ja Carlos 13-e karistuspunktiga. 140 cm parkuuris sai Raag hobusel Ibelle van de Grote Haart tulemuseks 4 karistuspunkti, Kertu ja Toscana 8 karistuspunkti ning Gunnar ja Quote 18 karistuspunkt.

Laupäevases keskmise ringi 140 cm parkuuris said Gunnar ja Quote tulemuseks 5 karistuspuntki ning Kertu ja Toscana 8 karistuspunkti. Urmas võttis Ibellega osa 145 cm parkuurist Speed and Music, kus nende tulemuseks jäi 12 karistuspunkti.

Varssavi tulemused

Comments are closed.