Kestvusratsutajad tegid aasta esimese rahvusvahelise stardi Dubais

Meie kestvusratsutajad alustasid uut hooaega startidega Dubais, kus toimus suurejooneline kestvusratsutamise võistlus HH SH. Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Endurance Cup, mille auhinnafond oli üle 3 miljoni euro.

Sbitneva dubais jaan 2016

Pildil Jelena Sbitneva ja Karla de Fontanel treeningul Dubais.

Võistlusel osales pea 270 võistluspaari 30-st riigist, nende hulgas ka Jelena Sbitneva hobusel Karla de Fontanel ja Kairit Järv hobusel Nola. Distantsi pikkuseks oli 160 km. Jelena alustas kiires tempos, saades esimeses ringis keskmiseks kiiruseks 19,12 km/h, Kairit alustas ettevaatlikumalt, tema keskmine kiirus esimesel ringil oli 16,54 km/h. Kahjuks ei olnud Nola võistluspaigaga loodetult hästi kohanenud ning paar võeti 75 km järel ehk peale teist ringi maha hobuse metaboolsete probleemide tõttu. Jelena katkestas ise peale kolmandat ringi, olles selleks ajaks läbinud 110 km. Sportlane tunnistas ise, et sõitis esimestel ringidel liiga kiiresti ja hobune väsis kolmandal ringil. “Kuna tegemist on noore hobusega, siis ma ei pidanud mõistlikuks jätkata ja katkestasin,” kommenteeris ta.

kairti järv ja nola dubais jaan 2016 õnne halliko-1

Kairti Järv ja Nola Dubais võistlustules. Foto: Õnne Halliko

Probleeme taastumisega oli väga paljudel Euroopa hobustel ja lõpetada õnnestus neist vaid üksikutel. Kokku finišeeris 81 paari, 146 elimineeriti. Võistluse esikoha saavutas H.H.Sh Hamdan Bin Mohammed Al Maktoum hobusel Ajayeb, kelle keskmine kiirus oli 24,44 km/h.

Comments are closed.