Kestvusratsutamise harrastajate meistriks tuli Maire Õunmaa

Nädalavahetusel võistlesid kestvusratsutajad Harjumaal Katal, kus selgus ka tänavune harrastajate meister kestvusratsutamises.

Harrastajad selgitasid meistrid välja 52 km distantsil, kuhu läks medaleid püüdma neli võistlejat. Raske rada tegi aga oma töö ja nii suutis lõpuni sõita vaid kaks ratsanikku, kes jagasid omavahel ära kulla ja hõbeda.

Tiitli võitis Maire Õunmaa (EER), kelle ratsu Nella on väga kogenud ja olnud võidukas nii kodus kui välismaal. Nende tulemuseks jäi 20,34 km/h, ajaga 02:33:22. Hõbedasele kohale tuli Laura Hirvoja (Pinifer ET) hobusel Odile, tulemusega 15,64 km/h ja ajaga 03:19:32.

Lisaks olid võistluse kavas ka avatud distantsid. 52 km pikkusel rajal tuli võitjaks Liina Vatsa (Viljandimaa RSK) hobusel Leonardo (20,72 km/h, 02:30:34). 81 km lõpetas ainsana kahest alustanust Eliise Laur (Pinifer ET) ponil Kilvet (12,12 / 06:40:55).

Võistlusel Laura Hirvoja treenerina kaasas olnud Rita Randviir sõnas, et võistluspaigas oli rada vaheldusrikas, kuid üsna raske ja kohati kivine, mida näitas ka päris suur longetega väljalangenute arv. „Meie võistlejad jäid võistluse korraldusega siiski igati rahule. Ilm oli küll päikeseline, aga külm tuul tegi selle väga jahedaks. Enda õpilasel soovitasin võtta vaiksemalt, et lõpetada kindla peale ja selle tasuks oligi hõbemedal.“

Medalistid Laura ja Maire. Foto: Rita Randviir

Tulemused

Comments are closed.