Kinnitati maailmakarika finaalis osalejate nimekiri

Juba vähem kui nädala pärast antakse Pariisis takistussõidu ja koolisõidu maailmakarika finaalide avastart. Kokku 38 parimat takistussõitjat ja 17 parimat koolisõitjat kokku vastavalt 16-st ja 9-st riigist toovad tipptasemel ratsaspordi Prantsusmaa pealinna südamesse. Nende seas ka kaks meie takistussõitjat: Rein Pill ja Urmas Raag.

Pariisi saabuvad ka mõlema ala tiitlikaitsjad: takistussõitja McLain Ward ja koolisõidu legend Isabell Werth, kellest viimane läheb püüdma oma neljandat MK-võitu. Werth on ka koolisõidu MK-finaali suurim favoriit, eriti siis, kui ta tuleb starti oma hetke parima ratsu Weihegoldiga, mis pole ratsaniku sõnul veel täiesti kindel. Lõpliku otsuse, kas sakslanna stardib Weihegoldi või Emilioga, teeb sportlane tuleval esmaspäeval.

Isabell Werth ja Weihegold OLD. Foto: FEI/Jim Hollander

Takistussõidus on mullune tiitlivõitja ameeriklane Ward samuti üks favoriitidest võidule, kui koostöö tema ja ta hobuse HH Azuri vahel sujub. Võitu pakutakse veel ka rootslasele Henrik von Eckermannile, sakslasele Daniel Deusserile ja prantslastele Roger-Yves Bostile ning Kevin Stautile. Kuid ka Marcus Ehningil on võimalus võita tiitel neljandat korda, sest kolm tal neid juba on.

McLain Ward ja HH Azur. Foto: FEI/ Liz Gregg

Eelpool nimetatud favoriitide kõrval asuvad meie ratsanikud Pill ja Raag AccorHotels Arenal starti neljapäeval, mil toimub finaali I osavõistlus, mis peetakse tabel C arvestuses ja kõrgusel kuni 160 cm. Reedel peetakse II osavõistlus, mille kõrguseks samuti kuni 160 cm. Võistlus on ümberhüpetele ja II osavõistlusele pääsevad kõik I osavõistluse lõpetajad. Karikavõitja selgub pühapäeval, kui toimub finaalvõistluse III osavõistlus ja see koosneb kahest voorust. I voorus saavad hüpata eelneva kahe osavõistluse tulemuste põhjal 30 parimat ratsanikku, kust edasi II vooru pääsevad hüppama 20 parimat ja kõik esimese vooru puhtalt läbijad, kui nad koondtulemusega 20 hulka ei pääsenud. Karikavõitja selgitatakse siiski nende 20 parima seast. Võitjaks osutub lõpuks kolme võistluse peale kõige vähem karistusspunkte kogunud sportlane.

Võistluse kohta saab infot: https://www.feiworldcupfinals-paris.com/en/node/15

Võistluse kannab üle ka FEI TV https://tv.fei.org/

Jälgi uudised ka ratsutamine.postimees.ee ja ratsaliit.ee lehtedelt!

 

Comments are closed.