Kõik on võimalik ehk Porsche Karika IV etapil särasid uued võitjad (video)

Merike Udrik-Õispuu

Kas teate – pühapäeval, 9. juulil paistis Sammulis päike! Seda nii otseses kui kaudses mõttes. Otseses mõttes oli väljas täitsa suvi, vahelduseks kahel eelmisel aastal olnud vihmasajule. Kaudses mõttes seepärast, et mõlemas karikasarjas said võidurõõmu maitsta need, kellel see siiani veel õnnestunud polnud ja nende näod särasid kaugele.

Päeva alustasid Harrastajate Ringi sõitjad. Sõit oli puhtusele ja kiirusele, aga rajameister ei olnud ratsanikele eriti lõikamise kohti jätnud. Osalejad pidid valima, kas teha kindel puhas sõit ja loota parimat või proovida võita ja võtta täiega riske.

Suurem osa sõitjatest valis kindla tee. Vaid kolm ratsanikku läksid võitu võtma ja etterutates võib öelda, et risk tasus end ära kahel. Nii lühendasid nad oma rada platsil oleva fotograafi üllatuseks just 4. ja 5. takistuse vahelt. Õnneks jäi fotograaf ellu ja ka viies takistus ületati kõikidel juhtudel puhtalt. Esimesena võttis riski Helene Proover (MTÜ Viru Ratsu) hobusel Up To Date ja asuski peale seda kohe võistlust juhtima. Teisena tegi lühikese pöörde Kadri-Liis Kõrm (Tondi RSK) Perlasele, kellele mõte lõigata, nagu hiljem selgus, tuli alles neljandal takistusel. Kadri-Liis andis ka muidu agu ja nii tuldi finišisse Helenest pea 3 sekundi kiirema ajaga (ja Helene oli ka kiire!). Kolmandana võttis sama pöörde ette Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) hobusel A Carte D ́or’il. Tema riskis lausa kaks korda. Esimene lõikamine neljandalt viiendale õnnestus hästi, siis tuli aga maha seitsmes takistus just enne seda, kui Kärt otsustas trajektoori lühenda veel seitsmenda ja kaheksanda takistuse vahel, milleks oli süsteem. Ka süsteem tuldi puhtalt, kuid 4 karistuspunkti andis Jüri etapi võitjale siiski alles 16. koha. Kolmas koht läks hoopis aga Lätti. Nimelt suutis Läti harrastaja Mišela Sivaka hobusel Revija oma Eesti konkurente edestada ja sõita end kõrgele auhinnalisele kohale.

Kadri-Liis Kõrm ja Perlas teel võidule. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kadri-Liisile oli see karikasarja esimene ja väga kaua oodatud võit. „Ma tahtsin teha puhast sõitu, aga siin olid värvilised takistused ja mu hobune ei ole nii kindel. Õnneks oli ta eilsest Veskimetsa võistlusest veidi väsinud ja nii ei vaadanud ta täna eriti neid värvilisi tõkkeid,“ ütles võitja. Oma treeneri Paul Arguse käe all loodab ratsanik jõuda ka Saku Suurhalli. Perlas, kellega võit tuli, pole kerge hobune, kuid Kadri-Liisil on õnnestunud saada ratsuga hea klapp ja tänavu on nad noppinud mitmeid auhinnalisi kohti erinevatelt võistlustelt. „Perlas tuli Leedu põllult ja eks see algus oli väga keeruline, aga lõpuks oleme asja käima saanud,“ muigab Kadri-Liis.

Kadri-Liis Kõrm hobusel Perlas (keskel), teisele kohale tuli Helene Proover (vasakul) hobusel Up To Date ja kolmanda koha auhind läks täna hoopis Lätti ratsanikule Mišela Sivaka (paremal) hobusel Revija. Perlast taltsutab Priit Perna. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kõrgemas ehk Amatööride Ringis läks starti 17 võistluspaari. Ka siin oli sõit puhtusele-kiirususele ning jällegi oli rada selline, kus väga ei olnud võimalust lühikesi pöördeid teha. Väga hästi alustas amatöörides esimesena startinud Janely Saar (Pärnumaa RSK) hobusel Thobias Lauwes Forever, nende töö oli kiire ja korralik. Õnnestunud sõitu tähistas ka Janely rõõmuhüüd ja lõpuks andiski see neile tubli kolmanda koha. Kolmandana startinud Teele Kepler (Tarumaa RSK) ja Varina aga lõid senise kiireima aja üle ja läksid juhtima. Nende esikohta ei suutnud enam tagantpoolt tulijad ohustada ja nii viis Teele seekord koju esikoha auhinna. Teisele kohale sõitsid end Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka. Alati kiire paar tegi täna väga ilusa ja enda kohta ehk rahulikugi soorituse.

Teele Kepler ja Varina. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Teelelegi oli see esimene kord Porsche karikasarjas võita. Esiti ei uskunudki ta oma õnne, kuid siis läks ratsaniku nägu rõõmust särama. „Lõpuks tuli ära! Olen seda nii kaua oodanud!“ rõõmustas võitja. „Enne sõitu mul küll väga lootust ei olnud, sest hobune tundus veidi väsinud. Minu ainuke mõte oli, et saaks puhtalt ära sõidetud,“lisas Teele.

Rõõmus amatööride esikolmik vasakult: Riinu Rahuoja, Teele Kepler ja Janely Saar. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Jällegi peab tõdema, et Porsche sarjas on kõik võimalik, sest see annab kõigile võimaluse. Ootan juba põnevusega, kes tulevad võitjaks Kärdlas!

Sammuli tulemused

Punktiarvestus

Comments are closed.