Kolmevõistleja Hanna Kristin Ojaveer rahvusvahelise Facimiech Horse Trials CCI1* klassi neljas

Foto: Katarzyna Lichnowska

29.-31. juuli toimus Lõuna-Poolas Facimiech nimelises ratsakeskuses rahvusvaheline kolmevõistlus Facimiech Horse Trials, kus astusid üles ka meie kolmevõistlejad. Tubli tulemuse tegid 1* tasemel debüüdi teinud Hanna Kristin Ojaveer (Tartu Kalevi RK) ja Queen A, kui saavutasid 24 sportlase seas kõrge neljanda koha tulemusega 42,8 kp.

Sportlane jagab oma emotsioone võistlusest järgnevalt:

Facimiech oli väga ilus võistluspaik ning võistlus oli hästi korraldatud. Tegu oli minu ja Queeni esimese 1* tasemel võistlusega ning asjaolu, et tegu oli kohe ka FEI võistlusega, muutis mind veidi ärevaks. Kaks nädalat enne võistlust hakkasime koos treener Annike Lavinguga Queenile alles sääre eest ära astumist õpetama. Sellegipoolest läks meil skeem väga hästi, Queeni toimis suurepäraselt ning kokkuvõttes  sõitsime koolisõidus välja 69,2%.

Krossi läbi kõnides olid mul vastuolulised emotsioonid. Rada oli päris tehniline – palju süsteeme ja kitsaid tõkkeid. Kuna Eestis on vähe 100 ja 1* sõite ning meie viimased võistlused on olnud 90 tasemel, siis 90 ja 1* krosside vahe oli kindlasti märgatav. Õnneks on Kosel suurepärane krossiplats, kus me veel enne võistlusi ettevalmistusi tegime. Tulemuseks läbisime krossi puhtalt ning neid emotsioone ei suuda ma eales sõnadesse panna. Kui reedel ja laupäeval meil ilmaga vedas, siis pühapäeva veetsime me lausvihmas. Takistussõidus tuli seekord 12kp – tehniline rada, vihmast ligunenud plats ja minu närvid jätsid oma jälje. Siiski jäin ma sõiduga väga rahule ning saime tagasisidet, millega meil edaspidi tegeleda tuleb.

Lõppkokkuvõttes sain võistluselt kaasa väga head emotsioonid ning kindluse, et me liigume Queeniga õiges suunas.

CCI3*-S tasemel startisid ka Erkki Hõim ja Ally Nightingale, kes kahjuks seekord tulemust kirja ei saanud, kuna krossirajal hüppasid ekslikult vale takistust.

 

Kõik Facimiechi tulemused on leitavat siit.

Comments are closed.