Kolmevõistlejad alustasid hooaega suvekuumuses

Möödunud pühapäeval, 28. juunil, kui veel Eestis kuuma suveilma nautida sai, tegid oma tänavuse hooajaga algust ka kolmevõistlejad.

Kuigi algselt oli end üles andnud 51 paari, siis lõplikuks startide arvuks jäi siiski 45. Nagu ühepäevases kolmevõistluse formaadis ikka, võisteldi päeva jooksul kõigil kolmel alal. Hommik algas kolmevõistluse ratsastustega, kus paralleelselt peale sõidetud skeemi tehti kõrvalväljakul start ära ka takistussõidus. Kolmevõistluse põnevaim osa, milleks on kross, jäi õhtutundidesse.

Kõrgemas, CCN100 klassis startis 11 paari ning juba neljandat korda viis Niitvälja Karika võidu koju Erkki Hõim (Tartu Kalevi RK), sedapuhku hobusel Roleks. Paar lõpetas 28,8 karistuspunktiga. Teisena olid tihedalt kannul koolisõidus parema tulemuse saavutanud, kuid takistussõidus ühel takistusel eksinud Aldo Kanepi (Märjamaa SK) ja Carita, nende lõpptulemuseks jäi 31,7 kp. Kolmanda koha saavutas 37,1 karistuspuntkiga noor Sandra Anet Kalju (RK El Awrah ET), kelle praegune võistluspartner, hobune Hello Kitty oli Niitvälja Karikal võidukas ka 2018. aastal.

Erkki Hõim ja Roleks. Foto: Elin Jalakas

Madalamal CCN80 tasemel, kus startis kokku 34 paari, viis ülekaaluka võidu koju Britt Getter Astover (Tondi RSK) 5-aastasel märal Je T’Adore, kes möödunud aastal võitis samas võistluspaigas ka NHT kolmevõistluses. Paar lõpetas võistluse koolisõidus väljasõidetud skoori juures, milleks oli 23,1 kp. Teise koha napsas klubikaaslane harrastaja Aive Mihkelson hobusel Acamar, tulemusega 28,7 kp. Kolmandad olid Eliise Leedmaa (Vändra RSK) ja Carraya, tulemusega 29,8 kp.

Britt Getter Astover ja Je T’Adore. Foto Elin Jalakas

Lisaks karikatele, jagati Niitvälja Karikal välja ka eriauhinnad, mille oli välja pannud Pegasos Equestrian OÜ.

Parim juunior – Sandra Anet Kalju hobusel Hello Kitty

Parim poni – Eesti ratsaponi Tim, kelle ratsanikuks Carol Sanderkoff

Parim harrastaja – Laura Liivamägi hobusel Casamia

Eesti ratsaponi Tim ja Carol Sanderkoff. Foto: Elin Jalakas

Järgmine kolmevõistlus toimub 8. juulil Kosel, kus korraldatakse Kose Kolmevõistluse Kolmapäev ja toimub piiratud osalejate arvuga klass tasemel CCN70.

Kohe sama nädala lõpus 11.-12. juulil aga Olustvere Kolmevõistluskarikas 2020, kus kavas klassid CCN90 ja CCN2*-S.