Kolmevõistlejatel oli tihe võistlusnädal

Tekst ja fotod: Elin Jalakas

Carmen Peussa hobusel Corda.

Ei mäletagi aega, mil Eestis varem oleks toimunud kaks kolmevõistlust ühel nädalal. Nii aga oligi, kui Kosel Ahisilla külas peeti üks ja Olustveres teine võistlus.

Kosel Ahisilla külas toimus 08.07 ühepäevane kolmevõistlus nimega Kose Kolmevõistluse Kolmapäev,  kus võisteldi tasemel CCN70. Kuigi algselt arvestati, et pealelõunal algavale kolmevõistlusele suudetakse vastu võtta maksimaalselt 20 osalist, siis lõpuks startis klassis kokku siiski 24 võistluspaari.

Võidu viisid koju Märjamaa SK harrastaja Carmen Peussa hobusel Corda, tulemusega 32,4 kp, teisena lõpetasid 32,6 karistuspunktiga Mia-Stella Aaslaid (Tondi RSK) ponil Cessika, kolmas ja neljas koht kuulusid Nõo Ratsaklubi liikmetele Katriin Sillale ja Lancasterile 33,1 kp ning Lisette Jonuksile ja Casamiale 33,6 kp. Viiendad olid Mia Marleen Juhanson (Tondi RSK) ponil Tess 34,1 kp ning kuues auhinnaline koht läks samuti klubiliikmele Valeria Sotnitsenkole ponil Elleanor XX, tulemusega 34,3 kp.

Kose Kolmevõistluse Kolmapäeva kõik tulemused

Teine kolmevõistlus leidis aset Kesk-Eestis Olustveres, kus tänavu toimus Olustvere Kolmevõistluskarikas 2020. Võistluse raames võisteldi kahes võistlusklassis: CCN90 & CCN2*-S. Kohati tuulega lendu minevas koolisõiduaias alustati võistlusega kell 9.00 hommikul. Krossi esialgne alusaeg, milleks oli määratud 14.30 tuli aga korraldajatel mitmeid tunde edasi lükata, kuivõrd tormiilid läksid niivõrd suureks, et krossirajale murdus mitu puud. Kella viieks siiski ilm veidi rahunes ning krossifaasiga sai alustada.

Madalamas CCN90 klassis, kus startis kokku 20 võistluspaari, oli peale kahte ala esikoht Sandra Anet Kalju (RK El Awrah ET) ja Hello Kitty käes. Põhiklassis, kus alustas kuus võistluspaari, tegi hea alguse Erkki Hõim (Tartu Kalevi RK) hobusel Roleks, kuid krossilt kaasa võetud ajavead asetasid paari peale kahte ala teisele kohale. Siiski säilis Erkkile enne takistussõitu esikoht, sedapuhku hobusel Aspirin.

Erkki Hõim ja Aspirin.

Pühapäevases takistussõidus esikohtadesse muudatusi ei tulnudki, CCN90 klassi võitsid Sandra Anet Kalju hobusel Hello Kitty, tulemusega 30,8 kp ning põhiklassi võit jäigi ainukesena takistussõidu raja puhtalt läbinud Erkki ja Aspirini kätte, lõpptulemusega 40,7 kp. Põhiklassi teise koha napsas 54,3 karistuspunktiga Nõo RK liige Ervi Kaasiku hobuse Cendoria S ning kolmas oli Erkki Roleksil, 57,0 kp-ga.

Sandra Anet Kalju hobusel Hello Kitty.

Järgmine kolmevõistlus toimub juba augusti algul, kus kohtume jälle Kosel ning kus selguvad tänavused seenioride Eesti meistrid kolmevõistluses.