Koolisõidu Eesti meistriks tuli Dina Ellermann hobusel Finalist

Eesti meistrivõistlused koolisõidus peeti juuli neljandal nädalavahetusel Perila tallides. Meistrivõistluste arvestuses osales kokku neli võistluspaari. Seenioride klassis tuli kuldmedalile Dina Ellermann Finalistil. Dinale on see järjekorras kümnes seenioride meistritiitel.

Dina Ellermann ja Finalist. Foto: Anett Jaadla

Pühapäevase võistluspäeva kulminatsiooniks oli seenioride klassi teine osavõistlus, kus astus võistlustulle viis võistluspaari, kellest neli osales meistrivõistluste arvestuses. Kohtunikud olid üksmeelsed, et meistritiitli väärilise soorituse tegi Dina Ellermann (Tondi RSK) Finalistil koondtulemusega 140.527. Hõbemedali sai kaela tiitlikaitsja Tiina Kuusmann (RSK KRT) Romantikaga, paari koondtulemuseks kujunes 129.643 punkti. Pronksmedal läks meistrivõistluste seenioride klassis debüüdi teinud Jevgenia Kask-Savchenkole (Tondi RSK) ülikogenud Landy’s Akvarelil (119.554 punkti).

Seenioride medalikolmik. Foto: Anett Jaadla

Noorteklassis tuli võistlustulle kolm paari. Eesti meistriks tunnistati napilt Rose Marie Skjoldby (Tondi RSK) hobusel Rosinante tulemusega 140.491 punkti. Hõbemedali sai kaela Helena Kaal (Tondi RSK) hobusel Cassander tulemusega 140.055  punkti. Tulemusega 134.461 punkti saavutas Maria Mägi (Tondi RSK) hobusel Ashwan pronksmedali.

Juunioride koolisõidu kuldmedali võitis Maria Mägi Shampagnal (142.065 punkti). Hõbemedalile tuli Lisette Kivro (Tondi RSK) hobusel Evento D koondtulemusega 139.268 punkti ning pronksmedal kuulub Anette Klaasmägi (Viru Ratsu) ja Pepperonele kelle tulemuseks 132.509 punkti.

Lasteklassis pärjati kuldmedaliga Martha Jušin (Tartu Kalevi RK) Calendulal (144.019 punkti). Hõbemedali sai kaela Paula Johanna Vilu (Lahemaa HK) hobusel Vencedor (142.382 punkti)-  Tulemusega 140.172 punkti saavutas pronksmedali Carmen Sõlg (Tondi RSK) ponil Odrino ‘B’ Van Het Juxschot.

Poniklassis võitis ülekaalukalt Lisette Kivro (Tondi RSK) ponil Mc Gregor J lõpliku tulemusega 143.902 punkti. Hõbemedali sai kaela Kregory Kikkas (Tondi RSK) Mc Morganil, kogudes kokku 130.012 punkti ning pronksmedal kuulub Christiana Engelile (Tondi RSK) ponil Tristan J (129.734 punkti).

Lisette Kivro ponil Mc Gregor J. Foto: Anett Jaadla

Esmakordselt toimunud amatööride võistlusklassis võitis kuldmedali Riin Ingre Saare (Pärnumaa RSK) hobusel Brend (132.528 punkti). Hõbemedalile tuli Kalev Käsperson (Tartu Kalevi RK) Beltariol (131.718 punkti) ja pronksmedali võttis Reet Kerro (RSK KRT) hobusel Isaia H (128.500 punkti).

Harrastajate sõit päeva lõpus kujunes äärmiselt põnevaks, sest kuldmedalile pretendeeris pärast esimest osavõistlust mitu sportlast. Siiski pidi Keidy Udalov tunnistama Eliis Pääsukese paremust ning kahe osavõistluse kokkuvõttes saavutas võidu ja meistrivõistluste kulla Eliis Pääsuke (Tondi RSK) ratsul Zinzina (138.899 punkti). Hõbemedali võitsid Keidy Udalov (Pärnumaa RSK) ja Re-Di (137.371 punkti) ning pronksmedalile tuli Margot Jukk (Lahemaa HK) hobusel Cavalier (134.264 punkti).