Koolisõidu Eesti meistrivõistluste esimesed osavõistlused on peetud

Perila talli uhiuus võistlusväljak õnnistati sellel laupäeval sisse suve suurma koolisõidu võistlusega Perila Summer Dressage, mille raames peetakse ka koolisõidu Eesti meistrivõistlused kõikides vanuseklassides ja meistrivõistlused harrastajatele. Pühapäevasest võistluspäevast teeb ülekande ka Postimees.

Laupäeva hommik tervitas võistlejaid Perilas päikesepaiste ja palava õhuga, millele lisaks hakkasid päeva peale osalejaid segama tugevad tuuleiilid ja nende tekitatud liivakeerised, kuid ratsanikud ei lasknud end keerulistest oludest häirida ja keskendusid oma sooritustele. Nii mõnegi paari esitusest kumas küll läbi kuumusest tingitud väsimus ja paar hobust pelgasid tugevat tuult, aga suures plaanis oli pilt hea.

Võistlusel oli seekord hindamas lisaks meie enda kohtunikele ka FEI 5* kohtunik Maria Schwennesen Austraaliast, Vivian Lindemann Hollandist ja Irina Kozina Ukrainast.

Tulemustest lähemalt.

Laste arvestuses osales 11 võistluspaari ja nendel tuli kohtunike ees esitada LK1 skeemi.  I osavõistluses lõpetasid kolm esimest paari ühe protsendi sees. Napilt sai esikoha Kenry Kikkas (Tondi RSK, treenerid Alla Gladõševa, Dina Ellermann) ponil Coad Hill Happy tulemusega 67,885%. Teise koha saavutas tulemusega 67,756% Maria Mägi (Tondi RSK, treener Dina Ellermann) ponil Raigo. Kolmandaks tulid Annaliis Prodel (Niitvälja RSK, treener Merle Männik) ja Herr Ilves, kes said tulemuseks 67,179%.

Kenry Kikkas ja Coad Hill Happy. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Seenioride klassis osales 7 võistluspaari, kes sooritasid R raskema ja R kergema ehk suure ja väikese ringi skeeme. GP tasemel osalejate tulemused korrutati lõpptulemuse saamiseks koefitseniga 1,1. Dina Ellermann (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa), kes sõitis kahe hobusega raskemat skeemi, võttis I osavõistluses kaksikvõidu. Parem tulemus tuli kogenuma Landy’s Akvareliga (74,489%) ja teine koht saavutati Donna Annaga (71,580%). Kolmanda koha saavutas Getter Kangur (Tondi RSK) hobusel Ashwan, kes skoorisid 69,747%.

Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Dina sõnul jäi Akvareliga soojendus veidi lühikeseks ja täna ei olnud märal ka sellist särtsu sees, kui tavaliselt. Seevastu Donnaga sujus kõik hästi ja kuigi sisse lipsasid mõned apsakad, olid need sportlase sõnul tingitud veel hobuse vähesest kogemusest selle raskusastme harjutuste tegemisel.

Poniratsanikke oli seekord stardis 6 paari. Favoriidina starti asunud mitmekordne Eesti meister Carinee Ainola (Niitvälja RSK, treener Merle Männik) ei andnud ka täna liidrikohta käest ja saavutas poniga Rant ülekaalukalt parima tulemuse 69,095%. Teiseks sõitsid end Katariina Merila (Tondi RSK, treenerid Dina Ellermann, Alla Gladõševa) ja Mango, kelle tulemuseks jäi 65,000%. Kolmandaks platseerusid Maria Mägi ja Raigo, kes said kirja 62,952%.

Carinee Ainola ja Rant. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

10 juuniorite paari asusid EMV arvestuses starti õhtupoolikul. Nemad sõitsid M-taseme skeemi. Võidukalt väljusid I osavõistluselt Helena Kaal (Tondi RSK) ja Cassander, kes said tulemuseks 68,687%. Kahe protsendi võrra väiksema tulemuse said  kirja Rose Marie Skjoldby ja Rosinante (66,970%) ning kolmandaks sõitsid end Carinee Ainola ja Freya (65,202%).

Helena Kaal ja Cassander. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Päeva lõpetasid harrastajad, keda oli stardis 12. Siin saavutasid napilt esikoha Anges Raudam (Saaremaa RSK) ja Rockefeller, kes skoorisid 70,577%. Teisele kohale sõitsid end Kati-Helen Peegel (RSK Simon, treener Birgit Nurmik) ja Pepperone tulemusega 70,385%. Kolmanda tulemuse saavutasid Riin Ingre Saare (Pärnumaa RSK, treener Krista Raidmets) ja Ilsonne V Bareelhof, kes said kirja 69,038%. Harrastajate sõidus on vahed väga väikesed, mis tõotab pühapäeval põnevat heitlust medalitele.

Agnes Raudam ja Rockefeller. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Noorte arvestuses ei tulnud kahjuks ka sellel aastal kokku nelja osalejat ja medalid jäävad välja andmata. Sõidu arvestuses oli täna parim Evelin Rattus (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa) Helanasel, kes said tulemuseks 63,021%. Rose Marie Skjoldby (Tondi RSK) ja Donna Del Lago skoorisid 62,448 %. Noored sõitsid R kergemat skeemi.

Evelin Rattus ja Helanas. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Lisaks meistrivõistlustele toimub Perilas ka Noorhobuste Tšempionaat, peetakse EHS karikasarja II etapp ja laste koolisõidu sarja Talendijaht VII etapp. Nende ja avatud klasside tulemusi saab vaadata SIIT

Tiitlivõitjad selguvad pühapäeval. Kes ei saa mahti Perilasse tulla, saab oma lemmikutele kaasa elada Postimees.ee vahendusel.

Comments are closed.