Koolisõidu FEI Solidarity projekt jätkub aasta lõpus treeninglaagritega

Eelmisel aastal suure hooga alanud projekt jäi tänavusel esimesel poolaastal küll veidi soiku, kuid sügise eel alustati uue projektijuhi käe all jälle treeninglaagritega ja seati paika uued sihid.

2017. a alanud projekti raames saavad koolisõidu noored tuge ERL-ilt ja FEI Solidarity programmilt ja projekti eesmärgiks on viia noored sportlased rahvusvahelistele võistlustele. Tänavuseks suurimaks sihiks oli 2018. aasta Põhjamaade Meistrivõistlustel osalemine, mis kahjuks erinevatel põhjustel ei täitunud. Seevastu osalesid mitmeid meie juuniorid rahvusvahelistel välisvõistlustel Soomes, Leedus ja Poolas.

Suve keskpaigas vahetus projektijuht ja seda hakkas koostöös projekti peatreeneri Alla Gladõševaga koordineerima Jekaterina Rastoštšenkova. Jekaterina esimeseks ülesandeks oli korraldada treeninglaager, mis viidi läbi Rahulas augusti lõpus. Laagris jagas noortele ratsanikele kasulikke õpetusi Belgiast pärit hinnatud treener Leopold Engelen. Osalejad jäid väga rahule.

„Trennid olid väga head, saime jälle uusi harjutusi, mida kasutada. Leopoldi eesmärk ja mõte oli sama, mis minu enda treeneril, kuid võib-olla detailsemalt räägitud ja harjutused intensiivsemad,“ rääkis Carinee Ainola.

Rose Marie Skjoldby ja Leopold Engelen. Foto: erakogu

Helena Kaal ütles, et võttis treeningutest kaasa mõned päris head nipid. „Eriti meeldis mulle, et treener on ise väga motiveeritud ja püüab  leida probleemi tekkimise algpõhjuseid. Tema klassikaline stiil sobib hästi minu vaadetega ning tundsin, et meil on hea klapp,“ lausus Helena. Tema sõnul “norib” Leopold väikeste detailide kallal, mis on koolisõidus väga vajalik. Lisaks suhtub ta igasse hobusesse positiivselt. „Hindan seda ise väga, sest minu Cassander on tegelikult tori hobune, kuid õnneks on tal suurepärane iseloom, töötahe ning korrektsed liikumised. Loodan, et meie koostöö treeneriga jätkub, ning et treeningud hakkavad toimuma tihedamalt, kui eelmise välistreeneriga.“

Engeleni jaoks oli Eestis treeningute andmine esmakordne. „Mul oli Eestis väga põnev! Treeningutes osalenud paarid olid tõesti heal tasemel ning mind üllatas, kui fokusseeritud ja distsiplineeritud õpilased siin on. Lisaks oli nende inglise keele oskus väga hea ja see tegi treeningute andmise mulle lihtsaks. Minu jaoks on alati rõõm jagada oma teadmisi ja kogemusi andekate paaridega ja loodetavasti sai igaüks endale kaasa midagi kasulikku. Ootan nendega taaskohtumist, et näha nii ratsanike kui hobuste arengut.“

Projekt seisneb noorsportlaste tiimi loomises ja projektis osalevad tiimi liikmed ja tiimi kandidaadid. Tänavuse hooaja Eesti ja välivõistluste tulemuste põhjal otsustati, et tiimi liikmed on Helena Kaal (juunior), Rose Marie Skjoldby (juunior), Carine Ainola (juunior), Berit Pihlak (laps) ja Kenry Kikkas (laps). Tiimi kandidaatideks on nimetatud Laurel Leisna, Catlin Lepman, Maribel Tuiken, Maria Filimonenko, Evelin Rattus, Maian Kesküll, Veronika Liiv, Maria Mägi, Emma Tuvi, Annaliis Prodel, Marta Siim, Lisette Kivro, Anna Rastoštšenkova, Reili Aru, Hanne Loore Väin ja Miriam Tamm.

Lisaks Engelenile on plaanis projekti kaasata veel üks välistreener, kelleks on Rasmus Bondergaard Rootsist. Järgmine treeninglaager uue välistreeneriga toimub 15.-16. detsembril. Projekti liikmed osalevad ka veel detsembris Maria Collianderi treeningus.

Comments are closed.