Kurtnas toimus koolisõidu treening-koolitus Margaret Hanseniga

Margaret2

Foto: Eva-Maria Vint-Warmington

11. – 13. septembril toimus Kurtna Ratsakeskuses treening-koolitus koolisõidus, mis oli suunatud eelkõige noorsportlastele (poniratsanikud, lapsed, juuniorid, noored). Koolituse teemaks olid koolisõidu treeningud noorsportlastele, rõhuasetusega istakule, biomehaanikale, keha tunnetusele ning korrektsete juhtimisvahendite kasutamisele.

Maris Kartau, kes osales koolituse esimesel päeval, nõustus lahkelt oma muljeid jagama.

“Esimesel päeval keskenduti ratsanike istakutele, kus võeti ratsanikud piltlikult öeldes osadeks lahti, et järgnevatel päevadel kõik taas kokku panna. Margareti õpetamisstiil oli näitlik ja meeldejääv kujundpiltide näol, mille abil jõudis ta kõigi ratsanikeni. Oma seletustes polnud ta kitsi, jagades neid ka kohaletulnud treeneritele ja pealtvaatajatele, tuues näiteid elust enesest ning tuletades meelde, et ilma korrektse algtreeninguta ei ole võimalik jõuda kõrgemale tasemele. Oluline on pöörata tähelepanu kõikidele pisiasjadele alustades ratsaniku biomehaanikast ja lõpetades nii ratsaniku kui hobuse varustusega. Esimene päev oli paljude noorte ratsanike jaoks raske ja paljudega kaugemale kui esmane istakukorrektuur ja sammu kõndimine ei jõutudki. Samas lohutas Hansen, et ratsutama õppimine ongi protsess, kus oluline on õppida tegema õigeid liigutusi ja iga liigutus vajab 5000 kordust, et teha seda hästi kodus ja veel 5000 kordust, et sooritada sama ka võistlusväljakul.”

Koolituse järgneval päeval keskenduti juba konkreetsemate harjutuste sõitmisele, kombineerituna eelmisel päeval õpituga ja pühapäeval oli ratsanikel võimalus sooritada skeemisõitmine.

Treener/koolitaja Margaret Hansen on suure kogemustepagasiga treener ja koolisõidukohtunik, kes on hinnanud ja andnud treeninguid kokku 24 riigis. Ta on käinud ka meil FEI World Dressage Challenge raames, nii et osadele meie koolisõitjatele on ta juba tuttav.

Margaret Hanseni keskendub oma treeningutes ratsanikule, tema istaku üksikasjadele ning ratsaniku ja hobuse biomehaanikale, selgitades seda kõike meeldejäävate kujundpiltide abil.

Viimasel ajal on Margaret Hansen teinud Eesti sportlastest koostööd Dina Ellermanni ja tema treeneri Alla Gladõševaga.

Comments are closed.