Laupäeval olid Helsingis meie parimad jälle Raag ja Ibelle

Susanna Liis Ole

Laupäeva pärastlõuna Helsingis jätkus takistussõiduga, kus põhisõiduks oli 160 cm kõrguste takistustega Helsinki Grand Prix. Võit läks seekord belglasele Niels Bruynseelsile hobusel Gancia de Muze. Eestlastest olid parimad Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart.

Ümberhüpetega 160 cm parkuuris oli stardis 38 sportlast, nende hulgas Gunnar Klettenberg hobusel Quote ja Urmas Raag hobusel Ibelle van de Grote  Haart. Sõit, kus alguses sai näha mitmeid puhtaid sooritusi, osutus aga võistlusklassi edenedes üha keerulisemaks ja vigadeta sooritusi tuli aina vähem. Saatuslikuks said nii kahene kui ka kolmene süsteem, palju tehti vigu ka 5. tõkkeks olnud lattaial, mille all oli veekraav.

Esimesena oli eestlastest stardis Gunnar Klettenberg hobusel Quote, kelle lõpptulemuseks jäi 17 karistuspunkti. Urmas Raag ja vaid 8 aastane Ibelle van de Grote Haart tegid aga tugeva tulemuse, lõpetades vaid 4 karistuspunktiga, kusjuures tuli see sellelt samalt 5. tõkkelt. Selle sõiduga  platseerusid nad 21. kohale. Pärast soorituse lõppu ütles Raagi groom Kelli Laev Hobumaailmale, et kogu tiim jäi sõiduga väga väga rahule.

urmas-raag-ibelle-van-de-grote-haart_susanna-liis-ole-2

Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart tegid Helsingis laupäeval tugeva soorituse. Foto: Susanna Liis Ole

Pressikonverentsil kiitsid Bruynseel ja Brash, kes sai GP’s teise koha, väga rajameistri tööd, öeldes, et tegemist oli tehnilise, kuid hobustele hästi sobiva rajaga ning 11 puhast sooritust põhiparkuurist oli tabamus naelapea pihta.

Lisaks toimus enne Helsingi Grand Prix’i 140-160 cm parkuur jokkeriga, mille võitis 20 aastane norralane  Johan-Sebastian Gulliksen hobusel Chaloubet, edestades seejuures oma isa Geir Gullikseni ja palju teisi tuntud nimesid.

Õhtu lõpetas 150 cm kõrguste tõketega parkuur. Võistlusklassis osalesid ka Urmas Raag ja Carlos ning Gunnar Klettenberg ja Conrad 100, kuid nende sõidud kahjuks ebaõnnestusid. Parkuuri võit läks Suurbritannia esindajale Scott Brashile hobusel Hello Forever.

Hommikul toimus ka pony tour’i finaal, millest võtsid osa Saskia Maripuu ja Deal or No Deal. 115 cm parkuuri lõpetasid nemad täna 8 karistuspunktiga.

 

Comments are closed.