Legendaarne Poncorde saabus Eestisse pensionipõlve pidama

Poncord 2015

Kullo Kender ja Norman Nõmmoja tõid Poncorde’i Soomest koju pensionipõlve pidama.

Grand Prix ratsu Poncorde, kel vanust turjal juba 18 aastat, saabus peale pikka võistluskarjääri Jõgevamaale teenitud pensionipõlve pidama. Ratsu on saavutanud nii Urmas Raagi kui Hanno Ellermanniga mitmeid auhinnalisi kohti rahvusvahelistel võistlustel. Kodupublikule meenub kindlasti tema ja Hanno Ellermanni 2008 aastal saavutatud GP võit Tallinn International Horse Showl.

Hobuse viimane omanik Soomes kinkiski teeneka sporthobuse tema endisele ratsanikule Hanno Ellermannile.  Hannole on hobune siiani väga südamelähedane ning sportlase jaoks on väga tähtis, et tema parim sõber saab nautida nüüd täisväärtuslikku ja väljateenitud puhkust. Poncorde’i iseloomustab ta kui suurepärase iseloomuga, suure südamega ja lihtsalt käsitletavat kaaslast. „Ta on võitleja, kes üritab tõketest alati puhtalt üle saada,“ lisab Hanno.

Eks „ Ponku“, nagu hobust hellitavalt kutsutakse, teeb väikestviisi tööd edasi,  sest vanusele vaatamata on vorm hea. Hanno viskab nalja, et ehk juhtub veel sedagi, et neid näeb väljakul koos hüppamas.

Kuulsa hobuse rahvusvaheliste võistluste ajalugu saab vaadata SIIT

Õhtulehe artikkel Poncorde’ist ja Hannost

IMG_1179_sm

Poncorde ja Hanno Ellermann võitsid 2008. a Tallinn Horse Show GP. Foto: Külli Tedre

Comments are closed.