Maria Collianderi koolitus sai suure huvi osaliseks

12. ja 13. novembril toimus Vääna Ratsakeskuses Soome kõige kogenuma noorhobuste koolisõidukohtuniku Maria Collianderi juhtimisel kohtunikekoolitus, mis oli suunatud ka treeneritele, sportlastele ning hobuseomanikele ja -kasvatajatele.

Koolituse vastu oli huvi suur ja kohale tuldi isegi Leedust. Maria Colliander (FEI 4*) on Soome kogenuim koolisõidu kohtunik, kes on muuhulgas ka väga mitmel korral hinnanud Noorhobuste MM-i Verdenis

Esimesel päeval võeti läbi koolisõidu hindamise põhialused. Muuhulgas räägiti teemast, mis on tekitanud viimasel ajal päris vilgast arutelu – Samm/Traav ja ABC skeemide hindamisest. Antud skeemid on mõeldud eelkõige koolisõitu sisenevatele ratsutajatele. Erinevalt traditsioonilistest koolisõidutasemetest (A, L jne), kus hinnatakse nii ratsaniku oskusi kui hobuse kvaliteeti, on ST ja ABC suunatud eelkõige ratsaniku arengu mõõtmiseks. Hobune ei pea olema “ümar ja ratsmes “,  kuid ratsanikul tuleb siiski panna hobune liikuma korrektse rütmiga ühtlases tempos, aktsepteerima kontakti ning ratsanikupoolseid juhtimisvõtteid.  Avapäeval vaadeldi ka veel erinevaid külgliikumisi ning jalavahetusi.

collianderi-koolitus-nov-2016

Foto: Eva-Maria Vint-Warmington

Teine päev oli pühendatud noorhobuste kvaliteedi hindamisele. Vaadati videoid erinevatest maailma tipphobustest ning lõpetuseks andis Maria Colliander praktilisi nõuandeid meie näidisratsanikele 4-, 5- ja 6-aastaste noorhobuste esitlemiseks.

Eesti Ratsaspordi Liidu koolisõidu mänedežeri Eva-Maria Vint-Warmingtoni sõnul oli tore näha, et koolitus tõi kokku palju huvilisi. “Osalejate tagasiside oli väga positiivne. Tahan siinkohal anda edasi tänusõnad Vääna Ratsakeskuse perenaisele Katrin Tinnole ning Annike Lavingule, kes aitas kuulajaid oma suurpärase tõlkega.”

 

Comments are closed.