Meriel Isok osales Euroopa kõrgetasemelise koolitusprogrammi kvalifikatsioonis

Paar kuud tagasi said kaks Eesti takistussõidu noortekoondise liiget Meriel Isok ja Linda Randpere kutse osaleda mai alguses Euroopa Ratsaspordi Liidu poolt korraldatava koolitusprogrammi Young Riders Academy kvalifikatsioonis. Kutse Saksamaale Redefini hobufestivalile sõita võttis julgelt vastu Meriel Isok.

Isok osales 1.-3. maini toimuval CSI3* tasemega võistlusel hobusega Diamond 4 Ever, kus neil tuli hüpata esimesel päeval 145 cm ja teisel 150 cm kõrguseid parkuure. Mõlemal võistlusel neil kahjuks puhtalt sõita ei õnnestunud. Esimesel päeval kogunes neile 145 cm kõrguses kiirusparkuuris kokku 12 karistuspunkti, jättes nad sellega 45ndale kohale. Teisel päeval hüpati 150 cm kõrguseid takistusi, kus vigu tuli rohkem, lõpp-protokolli läks 16 karistuspunkti 51.koht.

Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Meriel Isok ja Diamond 4 Ever. Foto: Külli Tedre

Redefini kvalifikatsioonivõistlusele oli oodatud osalema 12 noorsportlast üle Euroopa, kellest keegi ei suutnud mõlemal päeval ühtlaselt head minekut näidata. Kord oli esimese päeva tulemus hea ja teine päev ebaõnnestus või vastupidi. Säravamad sähvatused tulid ehk kolmelt noorelt. Iiri noorsportlane Jonathan Gordon hobusel Emma Brown 2 oli 145 cm puhta sõiduga viies, samas 150 cm alles kolmekümnes. Hea sõidu tegi kõrgemas võitjate vooruga parkuuris noor venelanna Maria Madenova hobusel Quilata, kes suutis vigadeta läbida mõlemad voorud ja teenis välja kõrge teise koha. Samas esimesel päeval oli ta alles 29-s. Tema järel kolmandal kohal oli kõrgemas sõidus taanlane Kasper H. Hansen hobusel Leonce, kes samuti läbis kaks osa puhtalt, eelmisel päeval oli ta 12 karistuspunktiga alles 44ndal kohal, täpselt Isoki ees. Kes sellest selektsioonist programmis jätkata saavad, pole hetkel veel teada.

Young Riders Academy koolitusprojekt on suunatud noortele takistussõidu ratsanikele vanuses 18-23 aastat ja seda korraldatakse teist aastat järjest. Iga riigi alaliit sai esitada maksimaalselt kolm kandidaati, kel on ette näidata eelmise aasta võistlustulemused vähemalt 135-140 cm parkuuridest, vastavate hobuste ja ka majandusliku toetuse olemasolu. Käesoleval aastal kandideeris programmi 33 noort ratsanikku kokku 15-st riigist üle kogu Euroopa.

Noorte Ratsanike Akadeemia asutati Euroopa Ratsaspordi Liidu (EEF) ja Rahvusvahelise Takistussõidu Ratsanike Klubi (IJRC) poolt. Akadeemia eesmärk on koolitada noori takistussõidu talente ja valmistada neid ette eesolevaks profikarjääriks. Projekt annab võimaluse viiele talendile elada ja treenida tasuta kuus kuud tuntud tallides professionaalsete sportlaste käe all ja individuaalse treeningkava järgi. Õppeprogramm sisaldab lisaks treeningutele kommunikatsiooni, äri ja majanduse, veterinaaria ning takistussõiduga seonduva õiguspraktika koolitusi. Treeneritena osalevad sellised legendaarsed takistussõitjad nagu Kevin Staut, Ludger Beerbaum, Dietmar Gugler, Rolf Göran Bengtsson ja Gerco Schröder.

Redefini võistluse tulemused

Projekti koduleht

Comments are closed.