MK etapi Ruilas võitis Hanna Karasiova Arlekinol, Dina Ellermann saavutas teise koha

Harjumaal Ruilas toimunud kahepäevane rahvusvaheline koolisõiduvõistlus kulmineerus täna toimunud maailmakarika etapiga, mille võitis Valgevenest pärit sportlane Hanna Karasiova hobusel Arlekino, saades tulemuseks 71,975%. Eesti parimana lõpetasid Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel teisena, tulemusega 70,700%.

Tähtsa võistluse tegid keeruliseks ilmastikuolud. Nii esimesena startinud ukrainlanna Anna Dyachenko ja Gulliveri ning viimasena sõitnud soomlanna Anna von Wendti ja Denzeli sooritusi segas väga tugev vihm, mistõttu Ukraina sportlase sõit ka ebaõnnestus. Tulemus 63,750% andis alles viienda ehk viimase koha. Wendt seevastu suutis end hästi kokku võtta ning ületas enda jaoks esimest korda vabakavas 70ne piiri, saades kohtunikelt hindeks 70,150%, mis viis ta kolmandale kohale. Ka leedulanna Sandra Sysojeva ei suutnud Forvateriga puhast sõitu teha ja nii saadi kirja neljas tulemus 66,900%.

@ CDI-W & Noorhobuste Tsempionaat Koolisoidus, 31.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Õnnelik võitja tänab oma hobust. Foto: Külli Tedre

Hanna Karasiova ja Arlekino olid täna kindlasti favoriidid, sest eile saavutati Grand Prix esikoht tubli tulemusega 70,500%. Vabakas näitaski Arlekino, et on väga andekas ja kvaliteetne koolisõidu hobune. Paar skooris tulemuseks 71,975%. Karasiova võitis teatavasti paar nädalat tagasi ka siinsamas Ruila võistlusväljakul eelmise koolisõidu MK-etapi, siis oli nende tulemuseks 73,225%. Võitja oli loomulikult üliõnnelik. „Meil läks väga hästi. Need võidupunktid on mulle väga olulised, sest üheks minu eesmärgiks on pääs järgmisel aastal toimuvale MK-finaalvõistlusele,“ sõnas valgevenelanna. Oma hobuse tänast sooritust hindas sportlane üsna heaks. „Meil tuli alguses sisse üks viga ja hobune hakkas ise peale seda põdema, aga suutsime teha siiski korraliku kava.“ Peagi algaval olümpial hoiab ta eelkõige väga pöialt oma treenerile venelanna Inessa Merkulovale, kuid arvab, et arvatavasti võidavad koolisõidus siiski sakslased ja imehobune Valegro seekord esikohta ei saa.

@ CDI-W & Noorhobuste Tsempionaat Koolisoidus, 31.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Dina ja Akva tegid täna jälle väga kena etteaste. Foto: Külli Tedre

Dina Ellermann kordas Ruilas oma saavutust ja tuli teisele kohale. “Täna läks väga hästi, sellist särtsu nagu eelmisel kodusel MK-etapil, meil küll polnud, sest eile oli väga palav ilm ja mära on veidi loid. Siiski täna olid meil jällegi head passaažid ja piafeed ning hoolimata väikestest vigadest saime suurepärased protsendid,“ ütles õnnelik Ellermann.

CDI2*  Intermediate I vabakava võitis leedulanna Sandra Sysojeva hobusel Furst, saades tulemuseks 71,325%. Teiseks tuli meie paar Grete Hussar ja Rohan Warrior tulemusega 67,450%. Kolmandana lõpetasid Airisa Penele ja Licenciado JF Lätist, tulemusega 66,400%.

Sandra Sysojeva - FURST @ CDI-W & Noorhobuste Tsempionaat Koolisoidus, 31.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Sandra Sysojeva ja Furst. Foto: Külli Tedre

Sysojeva sõnul  tulid neil Furstiga nii eile kui täna esinemised hästi välja. „Loomulikult olen väga rahul! Meile kõigile, kes me Leedust siia võistlema oleme tulnud, meeldib see koht väga. Kõik on nii kompaktne ja lähedal ja siin on tore võistlus,“ kiitis võitja. Oma hobuse kohta lausus sportlane, et too
veel noor ja vajab palju õpetamist. „Ma näen, kuidas ta vähel haaval edasi areneb ja tunnen tema edusammude üle head meelt. Furst on kõikide lemmik, ise suur aga väga hea südamega, võidab ta kiiresti kõikide südamed,“ naerab Sandra.

Grete Hussar - ROHAN WARRIOR @ CDI-W & Noorhobuste Tsempionaat Koolisoidus, 31.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Grete Hussar ja Rohan Warrior. Foto: Külli Tedre

Õnnelik Grete Hussar naerab, et ta on teise päeva tüdruk. „Eile oli Rohaniga väga raske sõita, ta jäi kogu aeg sääre taha ja sõit üldse ei sujunud. Täna aga oli kõik suurepärane! Rohaniga oli nii kerge sõita ja harjutused tulid enamasti välja. Väikesed apsakad küll tulid sisse, sest ajasin hobust üle, aga kokkuvõttes oli väga hea sõit,“ on Grete rahul.

Juunioride vabakava esikolmik oli sama, mis esimese päeva skeemi järgselt. Esikoha saavutas Julia Gorbacheva (RUS) hobusel Gialit, kes said kokku 68,042%. Teine koht läks Stella-Marii Tammele hobusel Calendula, tulemusega 67,292%. Kolmandana lõpetas Helena Kaal Cassanderil tulemusega 64,542%.

@ CDI-W & Noorhobuste Tsempionaat Koolisoidus, 31.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Julia Gorbacheva hobusel Gialit. Foto: Külli Tedre

Noore venelanna sõnul, oleks nad isegi võinud täna paremini sõita. „Meil  tulid sisse mõned vead ja apsakad, mida saame tulevikku silmas pidades kindlasti parandada. Vabakavas tulid meil hästi välja just need elemendid, mis eilses skeemis ebaõnnestusid,“ sõnas ta. Samuti kiidab ta oma hobust, kes on väga püüdlik ja tahab ratsanikule meeldida, andes endast nii võistlusel alati parima.

Stella-Marii tänavune hooaeg edukalt sujunud, koos Calendulaga on tehtud mitmeid ilusaid esinemisi. Enda sõnul on treeningutel siiski olnud ka ebaõnnestumisi, kuid kuidagimoodi õnnestub neil end võistlusteks alati kokku võtta. „Hobune oli selleks võistluseks hästi vormi saanud ja nii õnnestus meil ka hea tulemus teha,“ lausus ta.

@ CDI-W & Noorhobuste Tsempionaat Koolisoidus, 31.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Stella-Marii Tamme ja Calendula. Foto: Külli Tedre

Teise võistluspäeva avasid poniklassi sõitjad, kes sooritasid vabakava. Nagu laupäevases skeemis, nii oli ka nüüd kõige parema tulemusega esikohal Norra noor võistleja Anine Mørch Aas ponil Schermeer’s Hof Simba (72,208%). Teise kohaga lõpetasid Noora Pajar ponil Reitland’s Du Nur Du B Soomest, tulemusega 70,333%. Talle järgnes Vene sportlane Julia Gorbacheva ponil Kronjuwel (70,00%) ja Carinee Ainola ponil Herr Ilves (66,833%).

Norra võistleja jagas kiidusõnu nii võistluskohale kui oma hobusele. „Temaga oli väga tore täna sõita. Ta on suurte kogemuste ning heade liikumistega ja annab endast alati parima,“ ütles Anine. „Mu muusika on väga hea ja mulle meeldib seda kava sõita,“ lisab ta vabakava kommentaariks.

Anine Morch Aas - SCHERMEER'S HOF SIMBA @ CDI-W & Noorhobuste Tsempionaat Koolisoidus, 31.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Anine Morch Aas ja Schermeer’s Hof Simba. Foto: Külli Tedre

Laste skeem õnnestus kõigil osalejatel ära sõita veel kuivas, sest peale autasustamist tuli maha suur paduvihm. Laste sõidus tegi esikoha väärilise soovituse Carinee Ainola ponil Rant, kes said tulemuseks 68,542%. Neile pakkus tugevat konkurentsi Soome paar Tinja Ekroth ja Whenever Klint, tulemusega 67,187%. Kolmanda koha saavutasid Rose Marie Skjoldby ja Ounce Of Gold Eestist, tulemusega 63,177%. Neile järgnesid Katariina Merila ja Mango (62,657%) ning Barbora Jakilaite (LTU) ja Rohlsdorfs Havanna (62,136%).

Carinee Ainola sõnul oli esikoht ja nii hea tulemus talle endalegi meeldivaks üllatuseks.”Poni oli täna väga hea, arvestades, et eile olid tal väikesed terviseprobleemid. Kõik sujus, ehkki harjutuste tegemine oleks võinud olla veidi täpsem ja powerit rohkem. Kõigest hoolimata olen väga rahul,” ütles Carinee.

Carinee Ainola - RANT @ CDI-W & Noorhobuste Tsempionaat Koolisoidus, 31.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Carinee Ainola ja Rant. Foto: Külli Tedre

Lisaks toimusid Ruila võistluse raames ka avatud klassid ning Noorhobuste Tšempionaat, mille tulemused leiate võistluse kodulehelt.

Tulemused

Comments are closed.