MM-ile suunduvad rakendisportlased tegid Poolas hea tulemuse

Hobumaailm.ee

Möödunud nädalavahetusel osalesid meie rakendispordi koondise liikmed Poolas Ptakowices peetud CAI3* tasemega võistlusel, kus meie parimana lõpetas Urmas Saks üherakendite arvestuses neljandal kohal.

Ptakowice võistlus oli meie rakendikoondise viimaseks testiks enne tuleval nädalal Hollandis toimuvat üherakendite MM-i, kus Eestit esindavad Urmas Saks, Ülar Raudsepp ning Eve Haggi. Kõik kolm osalesid ka Ptakowice võistlusel.  Avapäev, mil traditsiooniliselt võetakse mõõtu koolisõidus, kujunes eestlastele edukaks, kui teisel kohal lõpetas Eve Haggi, kolmas oli Urmas Saks. Haggi tundis oma tulemuse, 57.45, üle heameelt, kuna see ületas viimati Olustveres saavutatut karistuspunkti jagu: “Minu eesmärgiks ongi tänavu olnud muutuda iga võistlusega üha paremaks ja see on ka õnnestunud,” mainis Eve Hobumaailmale. Saame siinkohal positiivsena märkida, et Eve Haggi on tänavu võistelnud koolisõidus korraliku stabiilsusega, sest kõikide võistluste tulemused on jäänud vahemikku 57 – 58 karistuspunkti.

Maratonis paraku niivõrd hästi ei edenetud. Haggi ei leidnud õnnetuseks maratoni B-faasi (kiiruskatsed takistusel) õiget stardipaika ning nii teenis starti hilinemise eest 60 karistuspunkti, mis koheselt rikkus tema võimalused võidelda hea üldkoha eest. Ülar Raudsepp langes välja, kuna sõitis kolmanda takistuse viimase värava valelt poolt, Urmas Saks saavutas maratonis neljanda tulemuse, millega lõpetas kokkuvõttes ka kogu võistluse.

Ülar Raudsepp, Eve Haggi ja Urmas Saks Ptakowices; foto erakogust

Saks jäi kommentaarides oma võistlusega rahule: “Sageli on mulle suureks komistuskiviks olnud koonused, kuid seekord tuli maha vaid üks pall, mis teeb rõõmu. Vajaka jäi veidi küll ka kiirusest, mistõttu teenisin aja ületamise eest lisa karistuspunkte.” Saks kiitis väga Ptakowice võistluskompleksi, kus muide kõik koondise liikmed jätkavad treeningutega kogu käimasoleva nädala. “Sõidame laupäeva hommikul siit kohe Hollandi suunas, kus esmaspäeva hommikul teeme treeningu meid Eestis palju aidanud Gerardus Leijteniga, et nädala teises pooles asuda juba MM-i starti” lisas Saks.

Ptakowice tulemused siit

Comments are closed.