My Relander näitas enne EM-i Saksamaal head vormi

Saksamaal Hagenis peetud Future Champions nimelisel võistlusel näitas nooruke My Relander väga head vormi.

Future Champions oli ametlik Tokio olümpiamängude takistussõidu ja koolisõidu formaadi testvõistlus. Lisaks kuulus see võistlus ka noorte FEI Nation Cup sarja. Eestit esindas Hagenis My Relander  hobusel Expert. Rahvuslikes klassides võistles ka Sophia Luisa Aland.

My tegi esimesel võistluspäeval noorte klassi I kvalifikatsioonisõidus kõrgusel 145 cm Experdiga puhta soorituse ja pääseti sealt edasi nende 30-ne võistleja hulka, kes said hüpata järgmises voorus. Kokku osales sõidus 60 võistlejat. Järgmisel päeval toimunud teise vooru sõidus lõpetas meie paar 4 kp-ga põhiparkuuris, saades väga tubli 15. koha. Suurepärase tulemuse tegid My ja Expert ka võistluse 145 cm GP sõidus, kus saavutasid tugevas konkurentsis 8. auhinnalise koha.

My Relander ja Expert. Foto: erakogu

Neiu jäi oma hobuse ja võistlusega väga rahule ning jagas lahkelt ka võistlusmuljeid.

„Võistlus oli väga hästi korraldatud, kuid kuna see oli olümpia formaadi testvõistlus, oli kohati segadust natukene rohkem kui tavaliselt. Siiski oli korraldusmeeskond abivalmis ja andis endast kõik, et võistlus kujunes edukaks.
Parkuurid olid äärmiselt tehnilised, mõtlemist palju ja normiajad kitsad. Kuna takistused tulid kiiresti ette, siis oli rajal hingamisruumi väga vähe. Ratsaniku ja hobuse vaheline koostöö pandi täielikult proovile. Nii individuaalses finaalis kui grand prix’ sõidus olid rajal madalaimad takistused 145 cm ja paljud sealt siis juba kõrgemad, nagu see Hageni Future Championsi võistlusel juba tavapärane on. Seega iga väike viga maksis koheselt kätte mahaajamisega ja lisasamm normiaja ületamisega. Kuna olin grand prix’ sõidus kohe esimene startija, ei osanud ma arvata, et normiaeg paljudele paaridele raskeks osutub. Võtsin küll kohe hea galoppi sisse, kuid ei läinud aega jahtima, nagu mitmed pärast mind startinud sportlased, ja see maksis meile kätte normiaja ületamisega. Terve nädal hüppas Expert super hästi ja saime koos radadega hästi hakkama! Seega nii hobuse kui minu vorm tundub hea olevat ning üritame seda hoida juba mõne nädala pärast toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks.”

Comments are closed.