Nädalavahetusel toimus Ruilas kolmevõistluse seminar kuulsa sportlase ning rajameistri Lars Christenssoni juhtimisel

Merlis Orion, ERL-i kolmevõistluse mänedžer

Eesti ratsaspordiametnikel ja ka kõikidel huvilistel oli möödunud nädalavahetusel Ruilas võimalik osaleda maailma ühe kuulsaima kolmevõistluse rajameistri ning treeneri Lars Christenssoni juhtimisel kolmevõistluse teemalisel seminaril. Seminaril leidsid käsitlemist nii krossiraja disainimise põhimõtted kui ka uued tuuled ehituse ning turvalisuse valdkonnas, aga samuti tehnilise delegaadi kui kohtunike kogu tööd puudutav.   

 

Lars Christensson läbis kahel päeval toimunud seminaril suure hulga teoreetilist materjali, põimides selle osavalt erinevate fotode ja videomaterjalidega, mida tal oma karjääri jooksul on kogunenud omajagu. Kuid sedapuhku ei piirdunud seminar vaid teooria ja aruteludega, vaid osalejatel tuli ka ise minna põllule ja omandatud teadmised rakendada praktikasse, ehk meeskonniti disainiti Ruilasse kolm erinevat krossirada, mida siis hiljem Larsi ja teiste osalejate ees presenteeriti ning kaitsti.

 

Lars Christensson jäi meie ametnike oskuste ja teadmistega väga rahule.

„Tunnistan ausalt, ma ei osanud arvata ega oodata midagi Eesti kolmevõistluse ametnike kohta ,“ ütles ta hiljem kommentaariks. „Aga tegelikkuses on teie rajameistrite ja TD-de teadmised täiesti maailmatasemel.“

Eraldi kiitis ta Ants Sähkat, kes suutis muljet avaldada oma väga tehniliste ja põhjalike teadmistega ning eriti meeldis talle, et ka kaks kolmevõistluse harrastussportlast Laura Liivamägi ning Elin Jalakas olid kohal ennast täiendamas.

3v-seminar

Põllul käidud, tuleb prillid ette panna ning krossirada paberile üles joonistada. Pildil: Elin Jalakas, Aldo Kanepi, Raivo Laanet, Erkki Hõim ja Ants Sähka. Foto: Merlis Orion

Ka osalejad jäid senise tagasiside põhjal koolitusega väga rahule. „Juba on tuldud küsima, kas meie koostöö Larsiga jätkub,“ rääkis kolmevõistluse mänedžer Merlis Orion. „Oleme Larsiga sel teemal ka põgusalt arutlenud ning tundub, et kõlapinda oleks. Tegemist ei ole ju mitte ainult sportlase ja rajameistriga, vaid ka väga nimeka treeneriga, kelle oskusi ja kogemusi oleks väga hea ka meie võistlusspordis rakendada.“
Rootslane Lars Christensson on ise maailma kõrgeima ehk 3*/4* kolmevõistluse rajameister ja tehniline delegaat ning hinnatud treener.

 

Christensson on sportlasena tulnud 1993.a. võistkondlikuks Euroopa meistriks, osalenud enamusel maailma kolmevõistluse suurturniiridel, kaasa arvatud Maailmamängud. Lisaks sellele on ta täitnud Rootsi kolmevõistluskoondise peatreeneri ametit, olnud Iirimaa koondise mänedžer ning samuti Taani ponide, juuniorite ning noorte peatreener. Üheksa aastat oli Christensson legendaarse Malmö City Horse Show direktor, mille raames on läbi viidud ka kolmevõistluse Euroopa Meistrivõistluseid.

Comments are closed.