Niitvälja Karikad kolmevõistluses võitsid Anni Kaljund ja Elise Sõrmus

Elin Jalakas, ERL-i kolmevõistluse mänedžer

Laupäeval, 30. juunil toimus Niitvälja Ratsaspordikeskuses juba kümnendat korda Niitvälja Kolmevõistluse Karikas, kus parimad selgitati välja kahes võistlusklassis – tasemel CNC100 võitis Elise Sõrmus hobusel Hello Kitty, tasemel CNC80 Anni Kaljund hobusega Breeze.

Rohke startide arvu tõttu algas võistluspäev planeeritust tund aega varem ning kogu päeva vältel, peaaegu kuni krossini välja käis ühepäevase kolmevõistluse traditsiooniline tihe sagimine nii koolisõidus kui ka takistussõidus.

Tasemel CNC80, kus osales kokku 30 võistluspaari, oli esikolmik muutumatu kuni võistluse lõpuni. Paremusjärjestus püsis algselt väljasõidetud ratsastustulemuse juures ning nii suutsidki esimesed kolm kohta lõpuni säilitada ning klassi võita Anni Kaljund hobusega Breeze (-29,1 mp), teiseks tuli Jennifer Žukova hobusega Phenomenon (-30,3 mp) ning kolmandaks Kärol Valvik hobusega Grenardi (-30,6 mp). Neljas oli Erkki Hõim hobusel Winnerprice (-34,6 mp), viies Gerda Kõvamaa Lerigol (-35,9 mp), kuues Maria Kivastik ja Omelissa S (-39,5 mp), seitsmes Ragne-Liis Mõttus ja Ellux (-39,6 mp) ning seitsmes auhinnaline koht kuulus Annabel Vilgile ja Casiliasele (-41,3 mp).

Anni Kaljund ja Breeze – CNC80 klassi võitjad. Foto: Elin Jalakas

Põhisõidus, kus osales kokku 25 võistluspaari, polnud aga enne krossi lõppu veel midagi selge. Algselt ratsastusega juhtima läinud Aldo Kanepi hobusel Carita eksis parkuuris ühel tõkkel ning langes enne krossi neljandaks. Ratsastuse teised, Jaagup Kallas ja Aspirin tõusid nüüd aga puhta takistussõiduga esimeseks ning peale koolisõitu kolmandal kohal asunud Elise Sõrmus ja Hello Kitty hõivasid puhta takistussõiduga teise positsiooni. Viimase kolme aasta Niitvälja Kolmevõistluse Karika võitja Erkki Hõim hobusel Cadmium tõusis vigadeta takistussõiduga kolmandaks.

Õhtul krossile liidritena ja esimestena startinud Jaagupil ja Aspirinil tuli viga sisse banketilt allahüppel ning kogutud miinuspunktid kahjuks lootust enam heale positsioonile ei andnud. Krossile viimaste seas startinud seni teise koha omanik Elise Sõrmus hobusel Hello Kitty, suutsid krossi läbida ilma tõkkevigadeta ning tulid CNC100 klassi võitjaks lõpptulemusega 30,0 miinuspunkti. Teise koha saavutas samuti vigadeta krossi läbinud Erkki Hõim hobusel Cadmium (-32,7 mp) ning kolmandaks tõusis puhta krossiga Aldo Kanepi Carital (-33,2 mp). Neljanda koha saavutas Jaagup Kallas oma teisel hobusel Qiu de Toriel (-35,7 mp), viies oli Ervi Kaasiku hobusel Cendoria S (-36,8 mp), kuues Kätlin Hundimägi Trevoriga (-38,2 mp) ning seitsmenda auhinnalise koha saavutasid Joanna-Britt Metsar ja Hultajka (-38,3 mp).

Elise Sõrmus ja Hello Kitty – CNC100 klassi võitjad. Foto: Elin Jalakas

Suur aitäh võistluste korraldajatele, oli tore laupäev kolmevõistluse seltsis!

Kõik Niitvälja Kolmevõistluse Karika tulemused on leitavad siit.

Comments are closed.