Niitväljal selgus harrastajate meister kolmevõistluses

Laupäeval, 4.juulil toimus Niitvälja ratsabaasis Niitvälja Karikas kolmevõistluses 2015, mille raames peeti harrastajate meistrivõistlused kolmevõistluses ja ERL kolmevõistluse karikasarja III etapp.

Harrastajate meistrivõistluste arvestuses oli stardis 9 paari ja võisteldi tasemel kerge 80. Parimaks tunnistati Erle Raudam (Tartumaa RSK) hobusel Jaffary, kelle lõplikuks tulemuseks jäi 59,2 mp. Raudam oli peale koolisõitu teisel kohal, kuid vigadeta takistussõit ja krossil saadud 4,4 miinuspunkti aja eest tagasid neile kuldmedali. Enda sõnul startis ta kolmevõistlusel esimest korda, kuid 2013. a. parim harrastaja takistussõidus on teinud häid tulemusi nii takistus- kui koolisõidus, mistõttu kolmevõistlus tundub arenguteel loogilise jätkuna. Teise koha väärilise soorituse tegi Merlis Orion (Tondi RSK) hobusel Groy,  kes peale koolisõitu küll esiviisikusse ei kuulunud, kuid vigadeta takistussõit ja kross kindlustasid neile hõbemedali – lõplikuks tulemuseks jäi paaril 63 mp. Pronksmedal riputati kaela Kristina Liivandile (Tondi RSK) hobusel Believe Her ja nende tulemuseks jäi 65,8 mp.

Erle Raudam - JAFFARY @ Niitvalja Karikas & 3V Karikas III etapp & Harrastajate MV 2015 Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Erle Raudam ja Jaffary Niitväljal. Foto: Külli Tedre

Sama taseme avatud arvestuse võitis Grethe Aikevitsius (Kurtna RK) hobusel Hultajka tulemusega 50, 7 mp, teine Aldo Kanepi (Märjamaa SK) hobusel Robiner  – nende tulemuseks 62,1 mp ja kolmas Nora Kurik (RSK Simon) ja Gogo Demon tagajärjega 63,8 mp.

Tasemel keskmine 100 võitis Erkki Hõim (Märjamaa SK) hobusel Cadmium, kes püsis liidrina peale koolisõitu ja kindlustas vigadeta takistussõidu ja krossiga ning tulemusega 50,4 mp endale esikoha. Teiseks tuli Getlin Laaniste (Järvamaa RSK) hobusel Siofor, kes samuti vigu hüpetel ei teinud ja lõpetas tulemusega 54,1 mp. Kolmanda koha saavutas Maria Sein (Tondi RSK) väikeponil Ottomar tulemusega 60,1 mp.

Võistlus läks arvesse ka ERL Karikasarja arvestuses ja punktitabeli seis pärast III etappi on järgmine:

Juuniorite ja noorte klassis juhivad Anna-Liisa Raudsepp ja Bignam (53 p), neile järgnevad Dagmar Ainsoo ja Orinthia (52 p) ning kolmandal kohal on Raudsepp Felixiga (47,5 p).

Poniratsanike arvestuses juhivad ülekaalukalt Teisi Unt ja Tas-Waps (46,8 p), neile järgnevad Maria Sein ja Ottomar (38 p) ning Liis Grauberg ja Fortune (34,3 p).

Harrastajate arvestuses juhib Merlis Orion Groyl (42,2 p), teisel  kohal on hetkel Ülle Voolaine Hiltonil (39,2 p) ja kolmas Kristina Liivand Blelieve Her’l (32,4 p).

Avatud arvestuses on esimene Kerstin Valdsalu Parysel (53 p), kellele järgnevad Vilvi Laanet ja Well Timed (48 p) ning Aldo Kanepi ja Robiner (32,2 p).

Noorhobuste arvestuse esikolmikus on Zeichell (36,2 p), Hornette (30 p) ja Cavalier (25,2 p).

ERL Karikasarja juhend ja punktiarvestus

Niitvälja võistluse tulemused

Palju õnne kõikidele edukatele kolmevõistlejatele!

Comments are closed.