Niitväljal selgusid ratsakoolide meistrid

Laupäeval, 6. mail selgusid Niitväljal ratsakoolide meistrid, kus laste ja noorte arvestuses sai kaksikvõidu Tallinna ratsakool ja harrastajates jäid esikohta jagama Ado talli ja Kukrumäe võistkonnad.

Korraldaja Ellen Vatseli sõnul oli võistluste rohke osavõtt suur ja meeldiv üllatus. „Mõte, teha ratsakoolide meistrivõistlused kevadel, töötas hästi, sest lapsed pole veel vaheajale läinud.“  Kokku oli võistlusele registreerinud 74 võistluspaari, kes olid jagunenud 13 võistkonda. Võistlejad panid end proovile koolisõidus ja takistussõidus, viimane toimus puhtusele ja stiilipunktidele. Vatseli sõnul tuleks aga siin tulevikus uusi mõtteid otsida. „Stiilipunktide idee on hea, aga see tuleks ringi mängida, et kasutegur laste jaoks suurem oleks,“ leidis ta.

Seekordne võistlus toimus maneežis, mis treenerite Pille Elsoni, Sirje Arguse ja Marit Künnapuu arvates sobib sellele võistlusformaadile paremini ja on ratsakoolide õpilaste jaoks turvalisem keskkond.

Laste ja noorte arvestuses oli kokku 9 võistkonda. Kaksikvõidu võtsid siin SA Tallinna Ratsakooli I ja II võistkond, kes kogusid vastavalt 29,5 ja 25,5 punkti. Kolmas koht läks jagamisele Ado talli I ja Kukrumäe võistkondade vahel, kes said mõlemad kirja 24 punkti.

Harrastajates jäid esikohta jagama Ado tallide I ja Kukrumäe võistkonnad, saades kokku 8 punkti. Kolmandaks tuli võistkond nimega Equitor (7 p). Neljandas oli Ado talli Ii võistkond 5 punktiga.

Tallinna ratsakooli õpilased ja treenerid. Foto: Janek Rüütalu

Comments are closed.